Alışveriş Aşkına ;)

Ne zamandır böyle bir hava ve mekanın hasretiyle yanıp tutuşuyorum. Hera(yavru köpeğim)'nın da çok ihtiyacı var böyle bir mekana ama aşıları bitmeden yasak çıkması. Benim yasağım  ne peki? Yok yasak falan bana ama hava da yok, böyle yeşillik yer de. 
Bu sabah evin içini ısıtan güneşi görünce çık, gez dedim kendime.
Güzelce hazırlandım çıktım biraz yürüyüş yaptım sonra da ne zamandır gidemediğim Ankamall'e gittim. Nisan ayı dergilerim çıkmış hepsini toparladım. Mudo'nun yenilenmiş mağazası mükemmel olmuş, gezmeye doyamadım. Bütün ev gereçlerini, tekstillerini, mobilyalarını almak istedim. Tek tek resimlerini de çekecektim ama elim kolum dolu olunca çekemedim maalesef. Hele mağazanın girişinde iki tane pembe berjer vardı param olsa alıp getirecektim eve. Girer girmez klasik turuma başladım. Mango, Stradivarius, Bershka ve Pull&Bear'a mutlaka girerim, çıkarken de muhtemelen elimde torba olur. Bu kez de oldu tabii ama uslu durduğum için iki tanecik. Yoksa bayağı yükle çıkacaktım avmden.

 Mesela bu güzeller bizleri Bershka'da bekliyorlar. Elim gitti ama geri çektim çünkü kullanabildiğim bir çanta tarzı değil. Dolapta yer kaplayacaktı, arada bir çıkarıp sevecektim sadece. Başka renkleri ve mesajlı olanları da var. Ben bu yazın renklerini paylaşmak istedim. Sonra aşağıdaki elbiseye gitti elim. Böyle etnik desenli giysilere dayanamıyorum zaten ama yine geri çektim elimi. Kızım dedim Ankara'da yaşıyorsun, nerede giyeceksin bu elbiseyi? Ancak Samsun'a gittiğin zaman. E Samsun için ucuzluktan zaten bir sürü şey aldın. Ne yaptım? Almadım :) Ama sağda gördüğünüz bluz beni kendine kendine çekince Mango'dan bu bluzu alıverdim. Bershka'dan da bir bluz kaptım ama bulamadım resmini :(
Ben bu güzel yazıyı yazarken o güzelim güneşli hava gitti yerine gök gürültülü kapkaranlık bir hava geldi. İşte bahar havası :(


2 yorum:

  1. ne ilginç değil mi ne kadar güzel memleketimiz her istediğimizi rahatça giyebiliyoruz, sonra başkente gelip her türlü kısıtlamanın alasını görüyoruz. komik başka bir şey değil.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet maalesef aynen öyle. İnsanların biraz kendilerini geliştirmesi gerek. Köyden kente gelip, kentte köy hayatı devam ettirilince bütün kültürler allak bullak oluyor.

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.