ÇARŞI'yla Bari Uğraşmayın!

Ortaokul, lise yıllarında koyu bir Beşiktaş taraftarıydım. Kadroları sayar, maçlar hakkında yorumlar yapar, babamla Fener-Beşiktaş maçlarında laf dalaşına girerdim ;) Yıllar geçtikçe takımla uzak yakın hiçbir alakam kalmadı ama takımımı her alanda savunmaya çalıştım.
Günümüze gelirsek, bu zamana kadar uzaktan izlemekle yetindiğim bir "Çarşı" grubu var. Takımımın taraftar grubu olduğu için hep sempati duyuyordum onlara ama son zamanlarda ki bizlere destek veren hareketleri sempatiden çok çok öteye götürdü beni.

Diğer takımlar için de durum aynı biliyorum. Biliyorum çünkü insanlar Fenerbahçe, Galatasaray ya da diğer takım formalarına Çarşı çıkartması yaptırmaya başladılar. Artık herkes Çarşı'lı oldu yani.
Ülkemizde bir grup sempati kazanmaya görsün hükümetimiz tarafından hemen tü-kaka edilir. Onlara da halka destek verdikleri için suç örgütü muamelesi yapmaya başladılar. Oysa ki onlar yaşanan her türlü toplumsal olayda yardım etmekten başka hiçbir şey yapmadılar.Bu gördükleriniz Çarşı grubunun toplumsal olaylara verdiği tepkinin ve desteğin sadece bir kısmı. Böylesine duyarlı bir topluluğu suç örgütü niteliğine sokmak ayıptan başka bir şey değil. Onlar hep bize destek çıktı. Biz de onlara destek çıkalım.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.