Direnişte 1 Gün Daha Geçti

Ülkem zor günler geçiriyor. Bunların olması gerekli miydi? Evet, kesinlikle gerekliydi. Herkes umudunu kestiğinde hep "hayır, çok büyük bir kalabalık var bizim gibi düşünen" diyordum. Haklı çıktım, çok mutluyum. Bizleri farklı isimlerle yaftalamaya çalışıyorlar ama biz sadece ama sadece "halk"ız. Çok basit. Ne camilerde içki içiyoruz, ne polise taş atıyoruz, ne dükkanları, durakları döküp parçalıyoruz. Biz sadece özgürce yaşama hakkımızı geri istiyoruz. 

"BİZ" o parkta direnirken sadece kitap okuyup, müzik dinliyorduk derken gün ağarırken bir saldırı geldi ve oradaki o küçücük "BİZ" bugün kocaman olduk. Bir parktan çakan kıvılcım alev aldı bugün. Aynı sakinlikle, aynı zekayla alev alev devam edeceğiz. 
Olayın polis tarafına geçersek durum çok karışık. İstanbul'da polis olan bir arkadaşım içerisinde maçlarda ve diğer mitinglerde ortalığı karıştırmaya gelen "haydutlar"ın bu güzelim kalabalığın da içine karıştığını söylüyor. Bizi iyice alevlendirip rayımızdan çıkarmaya çalışıyorlar. Lütfen buna mahal vermeyelim. Diğer yandan, polisin içinden de gerek psikolojik rahatsızlıkları, gerek 60 saati aşkın çalışmaları ve gerek her neyse?? BİZlere inanılmaz müdahalelerde bulunuyorlar. Bir tomanın Ankara sokaklarında, evlere gaz bombası attığını gösteren videolar izledim bugün. Polisin varoluş amacı bizleri korumak iken durum tam aksi yönde seyretmeye başladı. Maalesef buna bir dur diyen de yok.

Hükümetimiz de bu hareketin hala ağaçlar yüzünden olduğunu savunmaya devam ediyor. Başta anlamazlıktan geldiklerini düşünüyordum fakat bu kadar gün geçmesine rağmen hala "ağaç" demeleri benim gerçekten durumu anlamadıklarını düşünmeme neden oldu. Ve sevgili AKP gençlik kolları biz sizlerle savaşmıyoruz. Bizim tek savaşımız kendi hayatlarımız adına. Siz neden ellerinize sopalarınızı alıp bizlere saldırıyorsunuz? Birbirinize sosyal medyadan (Başbakanın kötülediği sosyal medyadan) gaza getirip, sopaları satırları toplayın, polise yardıma gidiyoruz mesajlarını neden gönderiyorsunuz? Tekrar belirtmek istiyorum bizim sizlerle bir sorunumuz yok, kaldı ki ortada siz biz diye bir mevzu da yok.

Posterlerin sözlerden daha anlamlı olduğunu düşünüyor ve daha fazla yazmak istemiyorum. Yalnız olmadığımı görmek beni çok ama çok mutlu etti. Evet, gerçekten "SİNİRLENİNCE ÇOK GÜZEL OLUYORSUN TÜRKİYE"

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.