Eodev.com


Eodev.com – Grup içerisinde etkili öğrenme

Haziran 2012, Eodev.com sosyal öğrenim sitesi kayıtlı kullanıcı sayısı 400 bine ulaştı. Okulların açılması ile hizmete giren portal bu alanda zirveye yerleşti.


Brainly.com Sosyal Öğrenim Ağları’nın bir üyesi olarak Türkiye içerisinde hizmet sağlayan Eodev.com, öğrencilerin birbirlerine ev ödevleri hakkında sorular sordukları, birbirlerine yardımcı oldukları, iletişim kurarak yeni arkadaşlıklar edindikleri, “gamification” metodu ile keyifli ve rekabet içerisinde kendilerine yer buldukları, coğrafik sınırların kaldırıldığı bir sosyal eğitim portalıdır. 1 Eylül 2012 tarihinde Türkiye’de resmi olarak hizmete girmiş olan bu ücretsiz portal kısa zaman zarfında öğrenciler, öğretmenler ve aileler tarafından kazandığı popülerliğin yanında aynı zamanda onların takdirlerini de kazanmıştır.


Sistem içerisinde soru sormak ve cevaplamak için sisteme kayıt olunması gerekmektedir. Bu ücretsiz üyelikten sonra sistem otomatik olarak 300 puan size vermektedir ve bu puanlarınızın karşılığında sorular sorabilirsiniz. Peki ya puanlarınız biterse? Puan kazanmak için diğer kullanıcıların sormuş olduğu soruları cevaplamak gerekmektedir. Ama hızlı ve en iyi cevap için yarışmak zorundasınızdır. Zira bir soruya en fazla iki yanıt verilebilmektedir. Portal içerisinde bugüne kadar 600 bin soru sorulmuş ve bu sorulara karşı 1 milyon cevap verilmiştir. Servis toplamda 7 milyondan fazla farklı kullanıcıya hizmet sağlamıştır.

Eodev.com portalı teknolojik gelişmeler karşısında da kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için IOS ve Android işletim sistemleri içerisinde ücretsiz uygulamalarını geliştirmiştir. Ocak 2013 itibariyle ilk olarak Eodev IOS uygulaması kendisini AppleStore içerisinde bulmuştur. Mart 2013 itibariyle de Eodev Android uygulaması Google Play içerisinde yer almıştır. Eodev IOS uygulaması Nisan ayında Türkiye’de en iyi eğitim uygulaması olarak birinci sıraya yükselmiştir. Toplamda uygulamalar 20 bin civarında indirilmiştir. Mobil uygulamalar sayesinde soruları olan öğrenciler bilgisayara bağlı kalmaksızın istedikleri ve diledikleri anda sorularını sorabilir, arkadaşlarıyla iletişim kurabilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirler.

IOS uygulamasını indir
Android uygulamasını indir
“Eodev.com sitesinin amacı sadece öğrencilere bilgilerini paylaşacakları bir ortam sunmak değildir aynı zamanda derslere çalışılırken birbirlerine yardım etmek için gerekli olan motivasyonu sağlayıp ve bu alan üzerinde rekabet ve yarışma ortamını oluşturmaktır. Teknolojiye takip ederek kullanıcılarımıza her zaman en kalitelisini vermek için çalışıyoruz. Ve kullanıcılarımız tatilden döndükten sonra mevcut olan sistemimizi daha gelişmiş ve değişmiş bir halde onların hizmetine herzaman olduğu gibi yine ücretsiz olarak sunacağız.” Meriç Balak, Country Manager of Turkey in Brainly.com

Brainly.com Hakkında

Brainly.com öğrenmenize olanak sağlayan, deneyimlerinizi paylaşmanıza fırsat veren ve yeni insanlarla tanışabileceğiniz ortamı oluşturan bir sosyal öğrenim ağları grubudur. Grup aşağıdaki ülkelerde mevcuttur: Zadane.pl (Polonya), Znanija.com (Rusya, Ukrayna ve diğer Rusça konuşan ülkeler), E-aufgabe.de (Almanya), Misdeberes.es (İspanya, Meksika ve Güney Amerika), NosDevoirs.fr (Fransa), Eodev.com (Türkiye) ve Brainly.com.br (Portekiz ve Brezilya). Hep birlikte 19 ülkeyi kapsayıp,aylık 11 milyondan fazla farklı kullanıcıya hizmet veren ağlardır. Daha fazla bilgi için: http://brainly.com/

*Basın Bültenidir

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.