Gökkuşağı Mim'i

Uzuun zaman önce sevgili Pamuk Sekeer beni mimlemişti. O zaman Samsun'da olduğumdan yapamamıştım. Eve gidince yapacağım diye de söz vermiştim. Geldiğimden beri düşünüp duruyordum farklı ne yapsam acaba diye ve cevap ayağıma geldi. Benden değil ama bizden bir haber bu mim'i bu şekilde cevaplamama yol açtı. Umarım beğenirsiniz :)Dünyanın birçok kentinde uygulanan, insanın gördüğünde içini ısıtacak bir görsellik maalesef ülkemizde şu şekilde sonuç buluyor :
Geçtiğimiz çarşamba günü, 64 yaşındaki Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından gökkuşağı renklerine boyanan Cihangir merdivenleri dün gece yeniden griye boyandı.
Merdivenleri boyamakta hiçbir siyasi amaç gütmediğini söyleyen Çetinel, 4 günde 200 merdiven boyamıştı. Mahalleyi güzelleştirme fikrinden yola çıkarak projeyi gerçekleştirdiğini söyleyen Çetinel, "İnsanlar buraya geldiklerinde gülümsesin istiyorum. Görenler fotoğrafını çekiyor, hepsinden yüzünden mutluluğu okuyorum." demişti. 
"BİZ BOYAMADIK"
Merdivenlerin yeniden griye boyanmasından sorumlu tutulan ve sosyal medyada tepki gören Beyoğlu Belediyesi ise konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "Kaldırımları biz boyamadık, araştırıyoruz." denildi.
Haber Kaynak: ntvmsnbc 
Ben de bu güzel mim'i sevgili Elif'in El İzi, Kocam Bana Topaç Der ve Noni'ye göndermek istiyorum. Dilerlerse yapabilirler :)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.