Bu Daha Başlangıç !

Pazar günü D&Rdaydım bahsetmiştim. Film standında çok satanların 2. sırasında 'BAŞLANGIÇ' bulunuyordu. Ben bu seti taa temmuz ayında almış fakat bir türlü post haline getirip yayınlayamamıştım. Çok satanlarda karşıma çıkınca benim için itici bir güç oldu çünkü artık bu konudan konuşmak o kadar moralimi bozuyor ki uzak durmaya çalışıyorum desem yeridir.
Olaylar tam sakinleşti derken tekrar alevlendi her şey biliyorsunuz.
Yine ölümler, yine gaz, yine plastik mermiler, ... Tüm bunlara rağmen yine olanların gerçek içeriğini bilmeyen bir halk! İşte bu setin olanları herkese çok çok daha net anlatabileceğine inanıyorum çünkü bizim halkımız görsel elemanlarla daha kolay öğrenebiliyor. Amcayı, teyzeyi, dedeyi, nineyi, artık kimi yakaladıysanız herkesi oturtup izlettirin bu belgeseli. Taa en başından, parktaki 3-5 çadırdan başlayarak tek tek olayların gelişimlerini anlatan bu video ve yanında verilen Orantısız Zeka kitapçığıyla daha çok yayılsın gerçekler.
Kitapçığın içeriği ise olayların yaşandığı dönemde yazılmış duvar yazıları, resimler ve sloganlardan ibaret. Gençliğimizin ne kadar zeki ve ne kadar ince bir espri anlayışına sahip olduğunu gösteriyor. İyi seyirler dilerim.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.