Soruları Cevaplamak İçin Koştum Geldim ;)

Sevgili Kozmetik Tutkunu çok güzel bir etkinlik başlatmıştı. Ben de yetişebildim ve sorulara cevap yazabiliyorum. Yeni bloggerlarla tanışabileceğim bu etkinlik için sana çoook teşekkür ediyorum Kozmetik Tutkunu. Başlayalım soru cevaplamaya :

1- Kısaca kendini tanıtır mısın?
Sinem Demirdöven. Akademik kariyer yapıyorum büyük bir inatla;) 30 yaşındayım. Etrafımda gördüğüm neredeyse her şey ilgimi çeker. Onu da öğreneyim, bunu da yapayım diyerek her şeyi öğrenmeye çalışıyorum. Ankara'da yaşıyorum. Çook ama çok sevdiğim Hera adında bir Golden'ım var.2- Blog yazma fikri nereden aklınıza geldi?
Aslında ben bir kitap yazdım fakat henüz bastırabilmiş değilim. Bütün yayın evlerinin yayın takvimleri doluymuş da ;) Ben de iyi siz yayınlamayın ben internette yazarım diyerek onlara rest çektim kendi çapımda. Tabii hala yayın takvimi uygun olan bir yayın evi arıyorum aramızda kalsın!?

3- Blog içeriğin nedir?
Blog içeriğim temelde izlediğim filmler, okuduğum kitaplar ve gittiğim yerler olmakla beraber çok farklı konuları da içerisinde barındırabiliyor. Tek bir konu seçemediğim için de her şeyden konuşmak istedim zaten :)

4- Hangi konularda yazılar okumak hoşuna gider?
Her bayan gibi kozmetik ve moda bloglarını takip ediyorum ama en çok ilgimi çeken dekorasyonla ilgili konular. Dekorasyon deyince bende akan sular duruyor.

5- Kitaplarla aran nasıl? En son okuduğun kitap nedir?
Kitaplarla aram çok iyidir. En son Gökyüzünün Üzerinde 3 Metre'yi okudum. Yakında yorumlarımı buradan paylaşacağım.

6- Modayı takip eder misin? Moda deyince ne anlıyorsun?
Modayı ancak mağazalardan takip edebiliyorum. Bence moda insanın içinde rahat ettiği, kendini güzel hissettiği giysiler, aksesuarlar.

7- Peki ya kozmetik deyince?
Kozmetiğe bayağı uzağım diyebilirim. Blogları okudukça ufkum genişliyor bu konuda ;)

8- Ne tarz müziklerden hoşlanırsın?
Yerli yabancı her çeşit müzik dinlerim. Yalnız türü ruh halime bağlı. Bir gün çok sevdiğim bir müzik ertesi gün en büyük nefretimi kazanabilir.

9- Bloğuna ilişkin yapmak istediklerin neler? Kendini geliştirdikten sonra ne düşünüyorsun?
Sadece daha çok kişiye ulaşabilmeyi istiyorum. Bunun haricinde yazı yazmayı sevdiğim için bıkmadan devam edeceğimi düşünüyorum. İnsanlar bir şeyleri araştırdıklarında yazdıklarımdan faydalanabilsinler istiyorum.

10- İyi bir blogger olmanın yolu nedir sence?
Bence samimi yazılar yazıldığında farkedileceğini ve insanların takip etmeye başlayacaklarını düşünüyorum. Herkes kendinden bir şeyler kattığında içten olduğunda daha çabuk kabul görür ve sevilir bence.

11- Blog dünyasında gördüğün en büyük yanlışlar nedir bence?
Birebir yaşamadım ancak bazı eski, geniş bir kitleye ulaşabilmiş bloggerların yenileri istemediğini hatta küçük görüp aşağıladıklarını işittim. Doğruluğu varsa en büyük yanlışın bu olduğunu düşünüyorum.

12- Bu etkinlikten tam olarak beklentin nedir?
Samimi ve sıcak arkadaşlar edinmek tek beklentim. Bazı bloggerlar postların altında kırk yıllık dost gibi sohbet ediyorlar bende kıskanıyorum yalan yok :)

13- Bulunduğun şehirde yaşayan diğer blogger arkadaşlarla buluşma ayarlansa katılmak ister misin?
Evet, evet, eveeeetttt!

14- Kendinle ilgili 3 olumlu, 3 olumsuz özelliğini söyleyebilir misin?
Olumsuzlar : Kıskancım, bana kötülük yapanları unutamama gibi bir huyum var, azıcık dağınığım
Olumlular: Çok iyi bir dinleyiciyim, çok duygusalım (şimdi yazınca bu iyi mi kötü mü bilemedim), sevdiklerim gel! derse işi gücü bırakır giderim.

15- Bu tarz bir etkinlik nasıl daha da geliştirilebilir?
Benzer şekilde birkaç kez daha yapıldığında çığ gibi büyüyeceğini düşünüyorum. Tabii devamı olarak buluşmalar, tanışma etkinlikleri de yapılırsa daha da genişleyeceğini düşünüyorum.

Sorular için çook teşekkür ederim. Dilerim cevaplarımla az çok kendimi tanıtabilmişimdir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.