Ankara'lı Basketbol Severler Neredesiniz?

Dün akşam Türk Telekom - Galatasaray basketbol maçındaydık ve çok keyifli zamanlar geçirdik. Küçüklüğümden beri Beşiktaş taraftarı olmama rağmen hiçbir fanatikliğim mevcut değil. Ankara'da yaşamam dolayısıyla da basketbol maçlarında Türk Telekom'u tutuyorum. Kimse bana kızmasın.


Bu maçta hiç beklemediğimiz birçok etkinlikle karşılaştık. Önce Türk Telekom twitter hesabından ççeşitli yarışmalar sonucu maç için hediye biletler verildi. Maç başlamadan önce tribünlere t-shirtler atıldı ve şanslı seyirciler yakaladıkları t-shirtlerin sahibi oldular. Devre arasında Atiye ile eğlendik ve maç sonunda birkaç şanslı izleyici imzalı basketbol topları kazandı.
 Laf aramızda Atiye'de çıtı pıtı, güzel bir kızcağızmış ;) Oysa televizyondan ne kadar olgun ve büyük görünüyordu.
Maça dönersek; ilk devre sakin, kendi halinde ilerleyen oyun ikinci devrede yüksek bir tempo yakaladı. Bizlerin zaman zaman hop oturup hop kalkmamıza neden olan oyunlar sergilendi. Hatta bir ara yakınımızda oturan bir Galatasaray taraftarı hakemin yanlış kararı yüzünden çok sinirlendi. Karar uyarılarla düzeltilmiş olsa da taraftar amcayı bir süre dinlemek zorunda kaldık ;)
Bir ara karşılıklı 3'lükler atılmaya başlanınca iyice hararetlenen ortam Türk Telekom'un galibiyetiyle sonuçlandı.Son saniyeleri çıkış kapısına yakın yere geçip, kalabalığa karışmadan Arena'yı terk ettik. Bir daha ki maça gelecek olursanız size de tavsiye ederim çünkü Arena'dan çıkış olanakları halen düzeltilmiş değil. Yüzlerce kişinin bir anda gelip tek bir kapıdan rahatça geçebileceğini düşünüyorlar.
İşte kaçış noktamızdan çektiğim fotoğraf :)
Evet, öncekilere göre kalabalık ama yine de tam anlamıyla kalabalık değil. Bu güzel atmosferi daha çok kişi izlemeli sizce de öyle değil mi? 
Yalnız geldiğinizde neler yapmalısınız bir de onlara bakalım:
Bir kere biletinizde neresi yazıyorsa oraya oturalım sonra yer kavgaları çıkmasın değil mi?
Molalarda tezahüratlara alkışlara eşlik edelim, basketbol maçında kös kös oturmak hiç olmaz.
E bir de benim naçizane ricam küfür etmemeye çalışırsak çok sevineceğim.
Bir dahakine sizleri de bekliyorum ;)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.