Oy Ver ! (Lütfen)

Biliyorsunuz seçimlere şunun şurasında 1 ay kaldı. Etrafımız hırsız, arsız, dolandırıcı kaynıyor. İnsanlarımızın bir kısmı açlıktan sefil, diğer bir kısmı ise bedava gelen kömür, yemek, vs yüzünden tembellikten tuvalete bile gidemeyecek halde.
Gençlerimiz her akşam meydanlarda, bizlere herkese bir şeyler anlatmaya, bir şeylere dikkat çekmeye çalışıyorlar. 2011 genel seçimlerinde toplam seçmen sayısı 50.339.596 iken
kullanılan oy 43.913.276 da kalmış. Yani 6.426.320 kişi kendi görüşünü sandıklara gidip bildirmemiş. Partiler sizin görüşlerinize uymasa bile en uyanına oy verseniz sizce de toplumumuzun bakışına daha objektif yaklaşma olanağımız olmaz mı? Bu kadar büyük bir sayının oy kullanmaması demek bu kadar büyük bir kalabalığın meclisimizde temsil edilmemesi demek.
Lütfen ama lütfen "Benim oyumla mı ülke kurtulacak?", "Hangisi iyi ki oy vereyim?", "Hiç biri beni yansıtmıyor!" ya da aklıma gelmeyen bin bir çeşit bahaneleri bir kenara bırakın ve ülkemizin geleceği için kendinize göre doğru kararı verip sandığa gidin. Gidin ki kurulacak olan meclis, hükümet, belediye yönetimleri bizlerin gerçek görüşlerini bilsin.
Sadece ufacık bir oy! Ama senin en değerli hakkın!

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.