Lütfen Uyanın!

Söze nasıl başlamalıyım bilmiyorum. Çok acı bir güne uyandım. Gezi Parkı olaylarında yazdığım yazılardan beri ara sıra yazılarımda değindiğim olaylar bitmedi, bitmek bilmedi malumunuz. Berkin'imiz de o günlerde ekmek almaya giderken biber gazı fişeğiyle vurulmuştu. 269 gündür yaşam mücadelesi verirken 45 kilodan 16 kiloya kadar düştü. Mücadelesinin 268. gününde yani dün Cumhurbaşkanımız ailesini arayarak geçmiş olsun dileklerini iletebildi (!)

Suriye'deki olaylara üzülen, her fırsatta ağlayan devlet erkanımız nedense kendi ülkesinin canına, evladına sırtını dönmüş 229 gün boyunca bir "geçmiş olsun"u çok görmüştür ailesinden. Düşündükçe "Ne kadar acı!" diye geçiriyorum içimden. Zaten o çok üzüldükleri Suriyeliler de Ankara sokaklarında sefalet içerisinde dileniyorlar. Bu aileleri toplayıp, yedirip, içirip, barındırmak çok zor olmasa gerek değil mi? Ama yapılacak kapılar, saatler, açılacak eğlence parkları var değil mi? Pardon(!!!) 

Televizyonlarda, meydanlarda yapılan bu ikiyüzlülüğe "dur!" deyin artık. Bu milleti aptal yerine koyanlara sırtınızı dönün. Berkin uyurken ne demiştik? 
Çocuklar uyurken susulur, ölürken değil!
Berkin artık gitti aramızdan. Bu olaylar yüzünden aramızdan ayrılan diğer 7 kardeşimizin yanına gitti ve artık susmamalı, uyumamalıyız. 

Bir an her şeyi ama her şeyi bir kenara bırakıp kendinizi Berkin'in annesi, babası, abisi, ablası, kardeşi, arkadaşı yerine koyun. Bakkala gönderdiğiniz çocuğunuzun polise verilen bu sınırsız güç yüzünden hayatını kaybettiğini düşünün.  
Bizler birbirimizi, insanları severiz. Biz bir haksızlık yoksa ortada hiç kimseye kötü söz söylemeyiz. Bizler iyi insanlarız. Bizi birbirimize düşürmeye, bu eylemci, bu muhalif, bu şu, bu bu diye ayırmalarına izin vermeyin. Bir olun, kenetlenin. Ülkemiz için, geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği, çocuklarımızın geleceği için başınızı kaldırın ve olanlara gözlerinizi açın.


Bu ülke soyuluyor! Bu ülkenin doğal güzellikleri para uğruna peşkeş çekiliyor! Bu ülkenin birbirine kenetlenmiş insanları ayrıştırılmaya çalışılıyor! Bu ülkenin gerçek gücünden korkanlar bize bunları yapıyor. Bizim tarlalarımız, büyükbaş-küçükbaş hayvanlarımız, rüzgarımız, güneşimiz, karımız, denizimiz, yağmurumuz ne bileyim her şeyimiz var. Diğer ülkelere muhtaç değildik. Taa ki çiftçimiz zora sokulana, köylülerimize ekme! biçme! ekersen al sana bu kadar! biçersen al işte bu sana yeter! denilene kadar kendi ürünlerimizle geçiniyorduk. Tohumlarımızı üretmemize bile engel oluyorlar düşünün artık. Bu ülke dumatesin, salatalığın tohumunu ithal edecek ülke miydi siz söyleyin!

Berkin'i kaybettik! Bu güne kadar olanlar sizleri uyandırmadıysa lütfen en azından bu 14 yaşındaki güzel çocuğun ölümü artık uyandırsın. Daha fazla çocuk ölmesin. Ağaçlarımız, parklarımız, derelerimiz, dağlarımız, koylarımız, garlarımız, ... yok olmasın. Lütfen Uyanın! 


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.