Gezi Direnişi Yazı Dizisi #4

Merhaba sevgili okuyucu, bloğumun bugüne dek içinde bulunduğu en güzel projeye hoş geldin :) Ötekileştirilmeye çalışıldığımız böyle bir dönemde birbirimizi anlamaya çalışalım diye başladığım bu yazı dizisi bence çok iyi gidiyor. Peki ya sence? Sessiz, yorum yapmayan okuyucu sayım oldukça fazla biliyorum fakat bloglar bunun için var. Konuşalım, paylaşalım, okuyalım, öğrenelim ve fikir beyan edelim diye. Sen de fikirlerini söyle tartışıp ortak bir noktada buluşalım. Öyleyse bugünün misafiriyle cevaplarımızı almaya devam edelim.

1- Kısaca kendinden söz eder misin? 

Neşet Ertaş'ın şarkı sözleri gibiyim. Sever, aşık olur, isyan eder, şükreder bazen de kadere boyun eğerim.2- Geziden önce hayata, siyasete, doğaya vb. bakış açın nasıldı?

Ne muhalefetten ne de iktidardan yana bir tutumum vardı. Her türlü milliyetçiliğin karşısında durmaya çalıştığımda sadece "Bugs Bunny"i desteklediğimi farkettim :) Buraların en büyüğü o, bir başka Bugs Bunny Bugs Bunny çok yaşaaa!!

3- Gezi olayları senin için nasıl başladı?

Aslında adı konulmamış''Gezi Direnişi''12 senedir hayatımızın her anında bizimleydi. Okullarımızda, evlerimizde, yollarda , işçi ölümlerinin yoğun artışında, Roboski'de, Pamukova'da, Reyhanlı'da, yerin altında, yerin üstünde, ... Her yerde hep bizimleydi..

4- Gezi olaylarına girme sebebin neydi?

Bu sebebi sadece şu örnekle açıklayabilirim. Belki de beni tetikleyen söz buydu: "Öyle ki oradaki ağaçlarda bunları sallandıracaksın" RTE.. 
Ama asıl sebep; artık nefes almakta güçlük çekiyordum.

5- Gezi olaylarıyla beraber hayatında ne gibi değişiklikler oldu?

Benim için; siyasi görüşüne bakarak insanın ahlaki düzeyini de ortaya çıkaran bir süreç oldu. Sayısal olarak azalan çevrem dışında soyut değişikliklere yol açmadı. Bilakis kalbi olan, kibirlerinden arınmış hayatlar kattım dünyama.

6- İnsanlara nasıl bir mesaj vermek istersin?

Sevin. Menfaat beklemeden sevin...

Yazan : @burcu_turann

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.