Gezi Direnişi Yazı Dizisi #20

Evet, yazı gelmiyor diye çok söylenmiş olabilirim. Hala gıdım gıdım geliyor olabilir ama gördüğünüz gibi kör topal da olsa 20. yazıya ulaştık. Haydi başlayalım.

1- Kısaca kendinden söz eder misin?

28 Yaşındayım hayatımın önemli bir kısmını ülkücü olarak geçirdim.

2- Geziden önce hayata, siyasete, doğaya vb. bakış açın nasıldı?

Resmi ideolojinin içerisinde riyakar bir tutum olduğunu söyleyebilirim ama bunu yeni söyleyebiliyorum. Devlete saygı duyarken hiçbir değeri savunamadığımı fark ettim. Her cümlemi ama diyerek ikiye ayırıyor ikinci yarıda istisnalara sığınıyordum.


3- Gezi direnişi senin için ne zaman başladı?

İnternetten öğrenip 31 Mayıs'ta Kuğulu Park'taki destek eylemine katıldım. 1 Haziran (Ethem), dönüm noktası oldu.

4- Gezi direnişine girme sebebin neydi?

Tamamen hükümet karşıtı bir tutumla katıldım ne ekolojist ne de Antikapitalist bir tavır içerisinde değildim. İlk günlerde bozkurt işareti yapmayı ihmal etmedim.

5- Gezi direnişiyle beraber hayatında ne gibi değişiklikler oldu?

Devletin ne olduğunu, devrimin ne kadar yakın olabileceğini, isyanın itaatten daha huzurlu olduğunu ve yıllardır öfkemizin yönünün yanlış olduğunu fark ettim. Tabii homofobi konusunda da aşama kaydettim.

6- İnsanlara nasıl bir mesaj vermek istersin?


Artık benim için  yalnız değiliz hissi veya başarılı olmak, kazanmak hiç önemli değil. Hayatımı tutarlı, cesur ve adil bir tavırla sürdürüp sonlandırmak istiyorum. Eminim çoğu insan bu tavrın verebileceği huzuru hiç tatmadı ve denemeye cesaret edemiyor. Deneyin pişman olmayacaksınız.


Yazan : Ömür


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.