Kurban Bayramınız Kutlu Olsun

Bir kurban bayramı daha geldi çattı ve yine malum görüntülerle karşılaşacağız ama şimdi o konuda konuşmaktansa size farklı bir öneride bulunacağım. En azından bir dahaki kurban bayramı için bunu değerlendirebilirsiniz.

Günümüzde kurban etleri ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor mu hep düşünüp duruyoruz. Kimileri kurbanı kesip deepfreezelere depo yapıyor kimi eti ulaşabildiği tek ihtiyaç sahibi olarak gördüğü apartman görevlilerine veriyor kimileriyse çeşitli vakıflara kestiriyor. Elbette herkesin seçimi kendine göre iyi ama bir de şöyle düşünelim. Kurban bayramı ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilmek içinse eğer arkadaşlarınızla birleşip bir ailenin gerçek ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Bence artık ailelerin etten daha acil ihtiyaçları mevcut. Hatta o aile reisine yetenekleri dahilinde bir de iş bulursanız en büyük sevabı siz işlersiniz diye düşünüyorum.
Tabii ki kurbanınızı kesin ama bu fikir de aklınızın bir yerinde bir seçenek olarak bulunsun. Kazasız belasız bir bayram geçirmemiz dileklerimle.

2 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.