Hülya Avşar, Gollum Olmuş?!

Hülya Avşar Gollum olmuş
Muhteşem Yüzyıl Aşk-ı Derun yani ilk Muhteşem Yüzyıl'ın her bölümünü gerek tv başında gerek pc başında mutlaka izledim. Taa ki işin içine sürpriz sendromlar, giden oyuncu yerine gelen yeni oyuncular gibi olaylar yaşanana dek. Kaliteliydi, izleyini içine alıyordu hatta aldığı gibi götürüyordu da. Şimdi sıra geldi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan'a. Aylardır çıkan haberleri yüzünden hiç ama hiç merak etmemiş hatta açıp izlememiştim bile ama internette gördüğüm bir haber bana ilk bölümü izletti. O haber ne miydi?

Kösem Sultan'daki Hülya Avşar mı Gollum mu? haberi görür görmez beni benden aldı ve hemen bir film uzunluğundaki (!) diziyi seyrettim. Anti parantez söylemeden geçemeyeceğim her bölümü 2 saat çekeceklerse o oyunculara kuvvet diliyorum. Hülya Avşar'ın oynadığı sahneleri izledikçe de haberin ne demek istediğini anladım. 
Gollum'u bilmeyen yoktur sanıyorum. Varsa da rica edeceğim Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerini okuyup, izleyip öyle gelsin karşıma. Gollum'un en ama en ünlü repliği "Kıymetlimissss" yakında Hülya Avşar'ın ağzından çıkarsa şaşırmayın çünkü kendisine dizide kendinden "biz" diye bahsetmesi salık verilmiş. Osmanlı Hanedanı büyüktü falan ama nihayetinde insan olan bir varlığın kendisine böylesine değer veriyor görünmesi çok komik. Dilerim ilerleyen bölümlerde bu durumu bu şekilde sürdürmezler. 
Gelelim Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan hakkındaki genel görüşlerime. Evet bu daha ilk bölümdü, karakterler henüz oturmamış olabilir ancak bana sanki olmamış gibi geldi. Siz neler düşünüyorsunuz gerçekten öğrenmek isterim. Bir sonraki bölümü de ancak bana böyle bir haberle seyrettirebilirler. Yorumlarınızı bekliyorum.

22 yorum:

 1. izlemedim,konu dışı kaldım,ama!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa :) Kesin internette video vardır oralardan izlersin.

   Sil
 2. Ben Muhteşem Yüzyıla cihangir rolündeki oyuncunun ölüm sahnesini izlemek için bakmıştım bir tek. Bir de ilk 2 bölümüne dizi hatalarına bakmak için. Kesinlikle tarihle alakası yok ve yüzlerce yanlış bulduğum için izlemedim. Millet Hitler gibi katliamcı bir ruh hastasını bile filmlerinde kahraman gibi gösterirken bizimkilerin koca bie cihan padişahını, belki de Allah'ın sevdiği kullarından birini bu şekilde lanse etmeleri aşırı rahatsız etti beni. Kösem dizisinin de ayni şekilde olacağından emin olduğumdan izlemeyi düşünmüyorum. Velevki başarılı yorumlar alsam dahi ülke şu konumdayken Beren Saat ve Hülya Avşarın açıklamaları, tarafları ve takındıkları tavır dolayısıyla izlemem, bulunduğum ortamda da izletmeyerek rant sağlamalarını sağlamam. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tarih okullarda da doğru öğretilmediği için ben hiiç işin orasında değilim. Ki bu bir gerçekse gösterilmesinde hiçbir sakınca yok bence. Tarih objektif bir şekilde aktarılmalı bizlere. Ahh bu bizim ecdadımız vs gibi safsatalarla bazı şeyler gizlenerek değil. Beren Saat ve Hülya Avşar'ın açıklamalarından hiç haberim yok bir şey söyleyemeyeceğim. Zaten dizilerden tarih öğrenmeye çalışanlar varsa onlara ancak gülerim. Sevgiler benden..

   Sil
 3. Tarihi dizilerden öğrenmek isteyenler açısın dan felaket:))
  Hülya son yıllar da ve son günlerde ki saçmalamaları yüzünden benim için kanalı değiştirme nedeni artık diziyi izlemedim ama bazı oyuncalara gözüm takıldı aa o da var buda var gibi o ara gördüm yazdıklarına katılıyorum Bizzz Gollum'u daha çok seviyoruz:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) Aynen. Bir de lütfen dizilerden öğrenmesinler tarihi. Kitaplar bile taraflı yazıyor çoğu şeyi. Diziler nasıl gerçekleri yansıtabilir ki?

   Sil
 4. İnternetten izleyeceğim. Televizyondan izlemeye tahammül edemiyorum, reklam mevzusundan :) İlk bölüm her zaman çok önemlidir. Eğer karakterlerin oyunculuktan kaynaklı oturmadığını düşünüyorsanız daha da oturmaz. Senaryodan kaynaklıysa o da ayrı bir mevzu. Hiç bir iş tamamen hazır olmadan sunulmamalı bence. Böyle de gıcığım işte :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de mutlaka internetten izle. Ben film izlemek dışında tv açmıyorum artık neredeyse. Hiçbir programa tahammülüm kalmadı. Oyunculuktan dolayı oturmadığını düşünüyorum evet. Bakalım nasıl ilerleyecek hepimiz göreceğiz.

   Sil
 5. Ben birkaç yıldır inatla dizi izlemiyorum. Arada güzel filmleri seyrediyorum....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En doğru karar kesinlikle. Ben de film ve yabancı dizileri izliyorum :)

   Sil
 6. ilk bölümü parça parça seyrettim ama beni sarmadı zaten ilk seride çok sıkıcı gelmişti bana :( Hülya Avşar ın rol yeteneği zamanla ya kaybolmuş yada hiç yokmuş pilot bölüm olmasına rağmen şimdiden saçma sapan pembe dizi kıvamında olacağı anlaşılıyor. mağlesef böyle dizileri ekrana koyarken bizi geri zekalı yerine koyduklarını düşünüyorum, Türk dizilerini seyredemememin bir nedeni de özetin (özetini) çıkarıp saatlerce uzatmaları.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum. İzleyici kitlesini çok hafife alıyorlar fakat buna rağmen çokça da izleniyorlar. Maalesef bize de kaliteli yapımları yurt dışında aramak kalıyor.

   Sil
 7. Hülya Avşar ve Gollum :))) bende izledim ama pek sarmadı çok soğuk ne donuklar dı beni pek sarmadığı için izlemem daha benim bir dizim var inadına aşk :))) ona takılıyorum şimdilik :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnadına Aşk'ı herkesten çok duyuyorum ben de. Zevkine uyan bir dizi bulman çok güzel. Ve evet Kösem Sultan'ı ben de izleyeceğimi sanmıyorum.

   Sil
 8. Ben de izlemedimm, fakat yazınızı okuduktan sonra çok merak ettim :) Hemen bakacağım...

  YanıtlaSil
 9. "Biz" olayı benim de dikkatimi çekti izlerken... Bu daha ilk bölüm... Yine Muhteşem Yüzyıl başladı... Bakalım... :)

  Kitap sözü... Aldım. :) Ben de yazıyı bekliyorum! :)

  YanıtlaSil
 10. bende izlemedim ama bakacağım fikrim olsun diye en azından şu da bir gerçek (kızımdan biliyorum 16 yaşında )muhteşem yüzyılı izlerken merak edip farklı kaynaklardan bilgi öğrenmeye çalışanlar olacaktır en azından buda bir artıdır bence.Bu arada tavsiye ettiğiniz yabancı dizi ve filmleri not alıyorum fırsat buldukça bakıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhh keşke herkes kızınız gibi merak edip araştırsa ama maalesef izleyenlerin %99 u haaa bu böyleymiş demek diye araştırmaya gerek duymadan gördüğüne inanıyor. Hoş yine söylüyorum tarihin dizilerden öğrenilmesi çok komik. Araştırmaya sevkediyorsa birilerini işte ona çok sevinirim. Umarım beğendikleriniz olmuştur yabancı dizilerden :) Sevgiler.

   Sil
 11. izlemedim ama H.A. ne alaka yani başka birini bulamamışlar mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Zaten hiç olmamış bence. Bir ara rastlarsan bakarsın.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.