Galiba Deliriyorum!


Gün geçmiyor ki ülkemde bir akıl tutulması vak'ası yaşanmasın. Haberi okuyorum ya da videoyu izliyorum ve sonrasında gereken tepkiyi gösteremiyorum. Merak ettim acaba sizlerde de durum böyle mi? Mesela geçenlerde yayınlanan bir video, mecliste çocuk istismarı araştırılsın önergesinde dönen dolaplar, bir bakanımızın bir kereden bir şey olmaz sözleri, gidersem görürsünüz tehditleri ve daha nicesi. Peki bunları gördüğümde ben ne yapıyorum? izliyorum, okuyorum, şaşırıyorum, aklım almıyor, kızıyorum ve hepsi üst üste, üst üste gelince de sonuç; gülüyorum :) 

Bu benim aklımı korumak için çalıştırdığım bir mekanizma mı yoksa aklımı çoktan yitirdim mi bilinmez fakat bu kadarı da bir ülke için çok fazla değil mi a dostlar? Bir kısmı da başka ülkelerde olsun da bizde "Aaa bak şunlara neler demişler!" diyebilelim. Yok, hepsi bizde. Tecavüzcüsü, tecavüzcüyü savunanı, dolandırıcısı, dolandırıcıyı savunanı, zengin ama karaktersizi, göt kılları, ... Eh bu durumda bende bir Avrupa ülkesinde ya da Amerika'da doğmuş olsam ve oralardan buraya baksam ne düşünürdüm kim bilir? Herhalde acırdım bize :o

Neyse delirmekle delirmemek arasındaki ince çizgide dikkatle ilerlerken hep umutlu olmayı seçiyorum. Bir gün bir haber geliyor, Amerika'dan bir savcı ışık oluveriyor önümde ve ben sımsıkı ona tutunuyorum. Devamının gelmesini merakla ve sabırla bekliyorum çünkü bunların hepsi bir ülke için çok fazla. Bizler için çok fazla. Bunu hak etmiyoruz!

14 yorum:

 1. Doğru düşünme mantığımızı ve lisanımızı kaybettik sanırım. Doğru düşünemeyen doğru da hissedemez. Doğru da davranamayız. Tepkilerimizi de nasıl verceğimizi bilemiyoruz. Şarteli çektik bekliyoruz. Belki bir ümit ışığı belirir de yeniden insan gibi düşünürüz. İnsani düşünce fıtratın getirdiği doğal süte su katılmamış bir düşüncedir. Umarım aklımızı yitirmeyiz. Allah kurunun yanınad yaşı da yakıyor sanırım. Belki bizden iyilikleri taltif ederken, kötülüklere de tepki gösterin, direnç gösterin, kin besleyin, kötülükleri silin süpürün ve temizleyin demek istiyordur. Allah hepilize hidayet versin ve kurtuluşa erdirsin. Şükür dua edebiliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ve arkadaşlarım da böyle düşünmeye başladık artık. Bu olanlara dur deyin diye bize bir mesaj verilmek isteniyor herhalde. Bir şeyler yapın diyor bize. Küçük küçük yapıyoruz bir şeyler ama sayımız çok az. O da artar bir gün herhalde.

   Sil
 2. Dediğiniz gibi bunlar bizim için çok fazla. Ama asıl delirtecek olan şey önemli bir kalabalığın bu söylediklerinizden hiç rahatsız olmaması. Oralı bile değiller.

  YanıtlaSil
 3. Evet, bütün bunlar çok fazla. Durum diğer ülkeler için de çok farklı değil aslında. Onlar sadece başka ülkelere yansıtmamayı iyi becerebiliyorlar. Yoksa tüm dünyada bir saçmalama hali söz konusu.

  YanıtlaSil
 4. Sasirtici bir durum degil canim. Bu olaylari izlemekten depresyona girdik hepimiz.

  YanıtlaSil
 5. benim de aklım almıyor canım hem de hiç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünyayı gittiği bu yanlış yönden bir an önce çevirmemiz lazım.

   Sil
 6. Aklımız almasın alışmayalım bu saçma durumlara hiç bence:)
  kafayı da sağlam tutalım ki gün gelip bu saçmalıklar geçtiğinde lazım olacak derim :)sevgiler

  YanıtlaSil
 7. birde unuttum söylemeyi kim neyse onu savunur kendi o ana kadar yapmamış olabilir bu tamamen fırsatını bulamadığındandır bulsa savunduğu fikri tatbik edecektir mutlaka o yüzden savunan da yapan kadar suçludur benim gözümde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu söylediğinde de çok haklısın. Ben de aynen öyle düşünüyorum.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.