06 Kahve Günleri - Ankara

Dediğim gibi iyileştim ve gezmelere başladım bile :) 16-17 Nisan'da Ankara'da ilk kez düzenlenen 06 Kahve Günleri'ndeydim ve kalabalığa rağmen çok eğlendiğimi söylemeliyim. Öyle ki mide rahatsızlığım sebebiyle kahveden uzak durmaya çalışan bir çaykolik olduğum halde yüzümde kocaman bir gülümsemeyle ayrıldım etkinlikten.

Ben bu satırları yazarken üçüncü seansı gerçekleşmekte olan 06 Kahve Günleri'nin ikinci seansına katıldık arkadaşlarımla. Sıcak bir Ankara gününde, uzun bir kuyruğun ardından girebildiğimiz etkinlik tahmin ettiğimden de kalabalıktı. Her kahve standının önünde farklı kuyrukların bulunduğu ama mis gibi kahve kokuları sayesinde geçen zamanı anlayamadığımız bu etkinlikte görsel olarak da doyduğumu söylemeliyim.

3. dalga kahve akımını yakından tanımak ve birbirinden lezzetli çikolataları tadabilmek için kaçırılmaz bir fırsat sunan 06 Kahve Günleri sayesinde ananaslı ve acı biberli çikolata ile tanışıp, muhteşem bademli drajelere aşık oldum. Elbette ki sonrasında mutlaka alınacaklar listem de kafamda şekillenmeye başladı. Tadımların yanı sıra çeşitli atölye çalışmaları ve seminerlerin de yağıldığı etkinlikte orada bulunduğunuz her an dolu dolu geçiyor. Bizler ki "Türk Kahvesi" gibi muhteşem bir lezzete sahibiz bu işten anlıyoruz demektir. Kahveleri tatmadan olmaz ;) 

Bir sonraki kahve günleri için şimdiden geri sayıma geçmişken sizi Starbucks standında çekilen eğlenceli videolarımızla başbaşa bırakıyorum;) Her gününüz kahve kokusu tadında, mis gibi geçsin...
19 yorum:

 1. Güzel bir etkinlik. Hele kahve kokusu tadından da daha etkili ve kışkırtıcı oluyor. Kurukahveci Mehmed Efendi Mahdumları'nın işlettiği kahve satış yerinin önünden geçerken bile seni durdurabiliyorsa kahve kokusu ve kahve kokusunu ciğerlerine çekebiliyorsan kırk yıl yaşadın demektir. Bu yaşadığın kırk yılın da bir kırk yılı hatırı var demektir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle. Kahve kokusunu duyduğumda ayaklarım havalanır sanki :) Hayatımızdan kahve kokusu eksik olmasın.

   Sil
 2. Ne güzel etkinlikler düzenleniyor, imreniyorum. :) Ne kadar eğlenceli geçtiği belli oluyor videolardan. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yeni bitti ama bir sonrakini sabırsızlıkla bekliyoruz :) Sevgiler

   Sil
 3. Ne güzel bir gün olmuş mis kokan kahveler eşliğinde...

  YanıtlayınSil
 4. Güzel bir etkinlik bende gitmeyi düşünüyorum : )

  YanıtlayınSil
 5. çok keyifli bir etkinlik olmuş gerçekten , kahvenin başı çektiği bir içeceksiz yapamayan olarak imrendim :D

  YanıtlayınSil
 6. aa kim düzenliyor bu etkinliği, ne kadar güzel. kahveler enerjilerini vermiş herkes çakır keyfi modunda :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kimin düzenlediğini bilemiyorum ama Cer Modern'de gerçekleşti. Çok keyifliydi gerçekten de :)

   Sil
 7. Merhaba blog keşif etkinliğinden geliyorum seni takipteyim bana da beklerim sevgiler
  http://guzelvekulturluyum.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 8. Bak ya kahve günleri düzenleniyor hem de Ankara da ama ne yazık ki ben bunu geç duyuyorum .. Gerçekten çok teşekkür ederim en azından sizin yazınız ıle yaşadık.. Kahve vazgeçilmezimiz ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Haberiniz olamamasına üzüldüm gerçekten. Bir dahakine buradan duyurusunu da yaparım. Umarım gitme fırsatınız olur.

   Sil
 9. merhaba =) anlatımlarınızı çok beğendim, blog keşif topluluğundan geliyorum, takibe aldım sizi dilerseniz eğer ben de beklerim. sevgiler :)

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.