Trivia Crack'le Tanışmayan Kaldı Mı?

Son günlerin popüler oyunu Trivia Crack'e burada yer vermezsem olmazdı. Deliler gibi soru cevapladığımız, arkadaşlarımıza meydan okuduğumuz ve eğlenerek öğrendiğimiz Trivia Crack'le henüz tanışmayan kaldı mı?

Her şey kardeşimin yanımda Trivia Crack'i oynamasıyla başladı. Hiç durur muyum? İçimdeki önlenemez soru cevaplama isteği ile ben de başladım oynamaya. Başlarda sadece facebooktan oynuyordum ki bağımlılığa dönüşmesin ama arkadaşlarımın da oynadığını öğrenince son demlerini yaşayan telefonuma bir de Trivia Crack'i yükledim. Eh telefonda hazır oyun olunca oynamadan durulur mu durulmaz elbette gelsin sorular :)
Eğlence, spor, bilim, sanat, coğrafya ve tarih dallarında gelen soruları cevaplayarak ilerlediğiniz oyunda en eğlenceli kısım arkadaşlarınızla grup oluşturup "meydan okuma" oynamak. Meydan okumada, saydığım kategorilerden karışık gelen 12 soruyu, en çok doğruyla ve en hızlı cevaplayan olursanız yarışmanın galibi oluyorsunuz. Bilmediğiniz o kadar çok şey oluyor ki kendinize inanamadığınız oluyor.
Her şey iyi güzel fakat tarih ve spor sorularındaki başarısızlığıma şapka çıkarmak istediğimi buradan da söylemeliyim. Hoş soruların azizliğine uğradığım da bir gerçek. Futbolun Türkiye'de tek spormuş gibi görülmesi soruları da etkiliyor ve cevaplayamadığım futbolcu sorularının her birinde sinirlerim tepeme fırlıyor. Tarih kategorisi ise hala Osmanlı etkisinden kurtulamadığımızın bir göstergesi. Ne Osmanlı'ymış arkadaş padişahları hala tepemi attırabiliyor. Bu iki kategori haricinde çok severek oynadığım Trivia Crack'i herkese tavsiye ediyorum. Meydan okumalara da açığım kullanıcı adım @siinem.198
Keyifle oynayın :)  

18 yorum:

 1. Bilgisayarda zaman zaman tetris oynarım. O taaaa atari devrinden kalma bir alışkanlık bende. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Tetrisi ben de zaman zaman özlüyorum ama artık zamana ayak uydurmak lazım ;)

   Sil
 2. severek oynuyoruz , ailecek :) istek gönderim mi sana :)

  YanıtlaSil
 3. Evet biraz oynadım. Tek eksiği, bazı sorular seçilen kategori dışına çıkıyor. Geliştikçe daha güzel olacaktır. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın bazen ben de rastlıyorum öyle sorulara. Dediğin gibi düzelteceklerdir o sorunu da.

   Sil
 4. Çok güzel bir oyun. Yakın arkadaşlarım bağımlısı olmuş. ^^ Biraz daha geliştirilse süper olur. :) Eskiden tank falan oynardık 1999 oyun kasetleri vardı atariler için. Özledim o günleri. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh ahh eskiden ne güzel oyunlar vardı :) Hiç o konuya girmeyelim yaşım ortaya çıkmasın :))) ama commodore 64 zamanlarını bilirim ben ;)

   Sil
 5. Yazıyı görünce tebessüm ettim. Buralarda da karşımıza çıkar oldu artık. :) Ben de sanat ve bilimde pek iyi sayılmam diğer kategorilere kıyasla. Soru tarzlarının daha da genişletilmesi lazım, zamanla daha güzel olacaktır bence de. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Hepimiz deliler gibi oynuyoruz anlaşılan :) Katılıyorum daha iyiye gidecek.

   Sil
 6. arkadaşlarla buluşup arabada çark çevirip , meydan okumalara katılıyoruz : )) mükemmel bir bağımlılık . soru çeşidini de insanlara hak vererek çoğaltmak mantıklı ama her insan sormamalı .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de ama zaten sorular bir onay sürecinden geçiyormuş diye duydum. Böylece iyi ve kötü soruları ayırıyorlardır sanıyorum.

   Sil
 7. Ben hala Brain Buddies'de kaldım. Bulamadım emsalini ona yanıyorum. Ayrıca şahsına meydan okumak isterim ancak kullanıcı adı ile bulmayı çözemedim =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Sen bana gönder kullanıcı adını ben seni bulmaya çalışayım o halde.

   Sil
 8. Yanıtlar
  1. Semih, sana oyun daveti gönderdim ama geri dönüş yapmadın :)

   Sil
 9. İlk soruda elendim :D rezil olduk :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Vallahi gelen sorular şans oluyor biraz. Benim de ilk sorudan elendiğim çok oldu.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.