Candal Restaurant - Samsun

Hiç tavus kuşlarının özgürce etrafınızda dolaştığı bir lokantada yemek yeme ya da kahvaltı yapma imkanına sahip oldunuz mu? Ben düne kadar olmamıştım. İnanın çok keyifliymiş. Bayram günlerinden birini değerlendirmek adına Samsun'dan Ünye'ye giderken Tekkeköy'de bulunan Candal Restaurant ve Alabalık Tesisleri'nde kahvaltı yapmaya karar verdik.


Tanıdığımız birçok insan gitmişti ancak biz ilk kez deneyecektik ve dolayısıyla internetten biraz araştırma yapalım dedik. Öyle yorumlar okuduk ki kafamız karışmadı değil. Kimi yorumlar tesisi yerin dibine sokarken kimileri ise göklere çıkarıyordu. Böylece çıktık yola ve kararı kendimiz verelim dedik. Çöldeki vaha misali yemyeşil bir ortam, içinde balıklar yüzen bir göl, kazlar, ördekler derken bir de tavus kuşlarının etrafta gezindiğini görünce benden birkaç puan kapıveren Candal Restaurant serpme kahvaltısı ile de benden geçer puan aldı.
 
Yanında ekstra istediğimiz menemen ve guymak da öyle iyi yapılmıştı ki asla eleştiremem. Şikayetlerin temelini oluşturan fiyatlar ise bizler için çok normaldi. 4 kişilik serpme kahvaltı, semaverde çay ve ekstra olarak istediğimiz menemen ve guymağın dahil olduğu kahvaltımıza sadece 118 lira ödedik. Böyle güzel bir ortamda keyifli bir kahvaltıya ödenen bu ücret çok değil diye düşünüyorum.

Tüm bu güzelliklerin yanında bir de eleştirim olacak elbette. Her şey çok güzel fakat gölün biraz bakımsız olduğunu ve belirli zamanlarda bakım görmesi gerektiğini düşünüyorum. Kenarlarda hafif hafif kirlilik emareleri görünüyordu. Bir diğer tavsiyem ise servis elemanlarının sayısının artırılması gerektiği ve müşteriyle nasıl iletişim sağlamaları gerektiğinin dönem dönem kendilerine hatırlatılması gerektiği. Bunlar haricinde bizim için olumsuz denebilecek hiçbir şey yaşanmadı. Hatta arka tarafta bulunan atları görüp binicilik eğitimleri verildiğini öğrendiğimizde bir de at binmeyi öğrenmek için gitmeye karar verdik.
Samsunlular'a tavsiyemdir. Gidin, görün, yiyin binin ;) Sevgiler...

14 yorum:

 1. Öyle yerler değişik ve tabiat havalı oluyor. Esenboğa Havalimanı'na giderken, az kala Ankara'da da var öyle düzinelerce sülün, epeyce tavus kuşu olan kocaman bahçeli bir restoran.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten mi? Hiç haberim yok. İsim de verirsen bir gün de oraya gitmek isterim :)

   Sil
 2. Her mekan için farklı yorumlar yapılabiliyor. Bir bakıyorsunuz garson son derece temiz ve ilgili, başka bir zaman gittiğinizde tam tersi. İşletme için belli bir çizgide kalmak çok zor ama zorunlu olsa gerek. Sadece bununla da sınırlı değil. Sunulan hizmet ve yiyeceklerin kalitesi aynı olsa bile kişilerin yorumları farklı olabiliyor. Kimi beğeniyor, kimi eleştiriyor. Bazıları ucuz, bazıları pahalı buluyor. İşletmelerin olduğu kadar halkımızın da sizin gibi önyargısız pozitif eleştiri yapan kişilere her zaman ihtiyacı var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Ön yargısız eleştiri ülkemiz insanında pek bulunmayan bir özellik maalesef. Bu nedenle çok yanlış anlaşılmalar yaşanıyor zaten. Dilerim zamanla bunu da öğreneceğiz.

   Sil
 3. Farklı, güzel bir deneyim olmuş anlaşılan. Göl ve üzerindeki köprü çok hoş bir görüntü sunuyor. Belki bir gün yolum düşer, ben de uğrarım. Geniş çaplı bir Türkiye turu var aklımda, hayırlısı bakalım. Paylaşım için teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım gerçekleştirebilirsin hayalini. Köprü renginin kırmızı seçilmesi yemyeşil ortamda farklı bir ortam yaratmış gerçekten de. Canlı gözlerle de görebilirsin dilerim.

   Sil
 4. İyi bir tanıtım yazısı. Kendi blogumada beklerim :)

  YanıtlaSil
 5. Afiyet olsun ..Tavuş kuşu şahane gittiğiniz yerde güzelmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Çok güzeldi. Erken gittiğimiz için de neredeyse sadece bize aitti. Tadını doya doya çıkardık.

   Sil
 6. inanılmaz güzel gözüküyor samsuna yakınlarda yolum düşebilir eğer gidersem mutlaka bu yazınız aklıma gelecek ve Candal Restaurant'a uğrayacağım sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel olur :) Umarım benim kadar keyif alırsınız gittiğinizde.

   Sil
 7. Ne güzelmiş bende at binmeyi öğrenmeyi çok istiyorum.Atlar insanları en iyi anlayan canlılardanmış bildiğim kadarıyla...:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, duygularımızı hissedebiliyorlarmış. Umarım öğrenme şansınız olur en kısa zamanda.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.