Sadece Yürüyerek Hayvanlara Yardım Edin

Bugün benim de yeni öğrendiğim, telefonlarınıza rahatlıkla yükleyebileceğiniz ve kullanımı kolay bir uygulamadan bahsetmek istiyorum.

Hayvanlara yardım etmek istiyor ama maddi imkansızlıklar yüzünden edemiyor musunuz? Ya da maddi imkanlar var ancak nereye nasıl yardımda bulunacağınızı mı bilmiyorsunuz? Her birini geçersek tüm yardımları yapıyor olabilirsiniz ama bu uygulama sayesinde, her yürüyüşe çıktığınızda dünyanın bambaşka bir yerindeki bir hayvana yardımcı olma fırsatını elde etmiş olacaksınız.
Resqwalk uygulaması sisteminde kayıtlı barınaklara, bizlerin yürüdüğü oranda parayı, sponsorları aracılığıyla bağışlıyor. Böylece hem yürüyerek kendimiz için iyi bir şey yapıyor hem de hayvanlara yardımcı olmuş oluyoruz. 

IOS ve Android cihazlarınızla kullanabileceğiniz uygulama her sene biriken bağışları kullanıcılarının seçtiği barınaklara ulaştırıyor. Yani hangi barınağı seçtiğiniz de burada önem kazanıyor. Uygulama yalnızca Amerika ve Kanada'daki barınakları içeriyor ama konu hayvanlara yardımcı olmaksa sanıyorum neresi olduğu sizler için de sorun olmaz. 

Gps aracılığıyla km hesabının yapıldığı uygulamada sakın arabaya biner giderim diye bir plan yapmayın çünkü saatte 20 kilometreyi geçtiğiniz zaman uygulama bunu kabul etmiyor. Yürüken, koşarken ya da bisikletle katettiğiniz yollar sayılıyor ve günlük limitiniz 48 kilometre. 

Facebook ya da Twitter hesaplarınızla giriş yapabileceğiniz gibi başka bir mail adresinizle de kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kesinlikle hiçbir ücret ödemeden hayvanlara yardımcı olabileceğiniz bu uygulama dilerim sizlerin de hoşuna gitmiştir. Telefonlara indirilsin ve herkes yürüyüşe başlasın ;)

Hem sağlığımızı koruyalım hem de hayvanları, sevgiler :)

4 yorum:

 1. Çok anlamlı bir uygulamaymış. Birazdan yükleyeceğim.

  YanıtlaSil
 2. Torunumun telefonunda var.Genç olsaydım, ya da eski koşturduğum günlerde bu imkan olsaydı bir şeyler yapabilirdim bu konuda.Ne faydalı bir uygulama...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle Ece Abla. Torununun uygulamayı kullanıyor oluşuna çok sevindim :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.