Türkiye'nin En Tatlı Festivali Ankara'daydı

Türkiye'nin en tatlı festivali TatlıFest, yoğun programıyla Ankaralılar'a harika bir üç gün yaşattı. Tatlıya dair aklınızda ne varsa hepsini ve daha fazlasını bulabileceğiniz bu festivale ben de üçüncü gününde misafir oldum. 
Duyurusunu instagram hesabımdan günler önce yaptığım TatlıFest'e sevgili Medyamodacom ile katıldık. Bilkent'e gidişimiz oldukça yorucu olduğundan ve maalesef etkinlik alanında misafirler için yeterli masa bulunmadığından büyük bir sevinçle aldığımız cupcakelerimizi oldukça zor şartlar altında yedik. Ki bilirsiniz, insan içinde cupcake yemek zor bir iştir ;)

Alanda cupcaketen baklavaya, çikolatadan tasarım pastalara ve daha aklıma gelmeyen birçok farklı tatlı bulunmaktaydı. Çokça tatlı sevmeyen ben, fotoğraftaki büyük cupcake i ve minyatürünü yedikten sonra tüm yiyeceklere kapımı kapatıverdim maalesef. Çok güzeller ama çok da tatlılar, kalorilerine girmiyorum bile.

Son yıllarda çikolata çeşitlerindeki artış sanıyorum en çok beni sevindiriyor çünkü her an her öğün çikolata yiyebilme kapasitesine sahip bir insanım. Bana çikolatayla gelin, sizi o zaman çok severim ;)

Cupcake sevdiğimi söylemiş miydim?

Birbirinden güzel ve özenle hazırlanmış tatlı standlarının yanı sıra özel tasarım objeler de bu etkinlikte bizlerle birlikteydi. Nasıl yaptım bilmiyorum fakat çektiğim onca fotoğraftan tasarımcılara ait sadece bu fotoğrafın kalmış olması çok ilginç diyor ve şehrinizdeki etkinliklere bir şans verini de eklemeden geçemiyorum. 
Tüm bunların yanısıra birkaç tane de eleştiri yapmak istiyorum. Etkinlik alanını çok dar bulduğumu ve müzik sesinin çok yüksek olduğunu söylemeliyim. Elbette pazar gününün de etkisi vardır ancak kimi zamanlar o kalabalıktan kaçıp kurtulmak istedim. Neyse ki yanımda Mine vardı :) 

Ve bunlarda hayranlık uyandırıcı tasarım pastalar. Nasıl kıyıp da yenilir ki? Her birinde tarifsiz bir emek var.
16 Ekim herseydenkonusmali için yorucu ama bir o kadar eğlenceli bir gündü. Dilerim her günümüz böyle geçer.
Sevgiler :)

8 yorum:

 1. Çok tatlı görünüyorlar ya, yenmez ki bunlar. :))

  YanıtlayınSil
 2. Mmm..such a lovely post!
  I`m following ur blog with a great pleasure via GFC and Google+
  Please join me
  Sunny Eri: beauty experience

  YanıtlayınSil
 3. Very cupcake bence de çok iyi :) Ama kardeşim de çok tatlı bulduğu için cupcakeleri yiyememişti, biraz kullanılan beyaz çikolatanın da suçu var tabi :(
  Tasarım pastaları izlerken sesten ben bile rahatsız oldum, eminim o figürler de rahatsız olmuştur :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İçeriğini bilemiyorum ama gerçekten de aşırı tatlı. Nerede senin rahatça yenen cupcakelerin nerede bunlar :)
   Rahatsız olduklarına eminim çok feciydi. Hoş orada gezerken tek rahatsız olan benmişim ve çok yaşlanmışım gibi hissetmedim değil ;)

   Sil
 4. Instagramda takip ettim hersey sanat eseri gibi.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok başarılı pastalar ve tatlılar vardı. Umarım bir sonraki daha profesyonel olur :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.