11. Ankara Kitap Fuarı

11. Ankara Kitap fuarı başlayalı 5 gün oldu ve sanıyorum bu yıl önceki yıllara göre daha büyük bir katılım oranı var. Bu oran hem yayın evleri hem de okuyucular açısından büyümüş gibi görünüyor. Ben de fuara dün gidebildim. yayın evlerinden büyük indirimler beklemiyordum ve maalesef beklediğim gibi oldu. Dolayısıyla en uzun zamanı Sahaf Festivali bölümünde geçirdim.


Sizleri bilemiyorum ama sahaf bölümünde bütün bir günümü geçirebileceğimi itiraf etmeliyim. Öyle farklı, öyle güzel ve meraklıları için öyle eski kitaplar, plaklar, kasetler ve daha aklınıza gelebilecek onlarca seçenek sahaf kısmında bizleri bekliyor. Kendimi kaybetmeden dışarı çıkanlardanım sadece almam gerekenleri ve iyi indirimle alabildiklerimi aldım ve çıktım ama elbette oranın havası bile bana çok iyi geldi.

Nutuk - Kitap Ağacı Ocak Ayı kitabımız ve her evde olması gereken ve evin her ferdi tarafından okunması gereken bir kitap. Evlerinizde yoksa İş Bankası Yayınları'ndan alabilirsiniz. Paradoks, Incognito - Beynin Gizli Hayatı ve Beyin Domingo Yayınevi'nden aldığım kitaplarım. 3 kitap 45 Lira kampanyasıyla gayet uygun fiyata almış oldum. Genç Werther'in Acıları yine İş Bankası Yayınları'ndan alınıp okunması gereken bir kitap olduğundan, okuma gruplarından birinde bulunduğundan ve kütüphanemde bulunmasını istediğimden aldığım bir kitap. İçimdeki Yolculuk - Esra Özbay Kişisel Gelişim Kulübü mensubu arkadaşlarımla tek tek bulup topladığımız bir kitap. Bunu da arkadaşım için sahaf sergisinde neredeyse görür görmez kaptığım ve sadece 15 TL'ye aldığım bir kitap. Ve son olarak 9 Kehanet de sadece 5 TL'ye aldığım, kişisel gelişim kulübümüzde ileride okuyacağımız kitaplardan. Her biri ile ilgili detaylı bilgileri yıl içerisinde okuyacaksınız elbette. Takipte kalın.

Kısacası bendenizin Ankara Kitap Fuarı'ndaki saatleri bolca stand gezmeli ve neredeyse hiç yapılmayan indirimler nedeniyle az alışverişli geçti. Ne mi yapıyorum? İnternetten alıyorum :) Siz de öyle yapın ;)

Her birinizin keyifle okuyacağınız kitaplarınız eksik olmasın.
Sevgilerimle :)   


10 yorum:

 1. Bu gibi durumlarda internetten alışveriş kurtarıcı olabiliyor. İnternetten alınan kitaplarda da kargo şirketi sorunsalı mevcut gerçi ama buna rağmen online alışverişle aynı ücrete daha fazla kitap olduğu için daha alınası.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız. İnternet her zaman kurtarıcı. Oturduğum bölgedeki kargo şirketleri de neyse ki genelde duyduğu şikayetleri barındırmayan şirketler. Bu nedenle şanslıyım.

   Sil
 2. Ben de dün oradaydım :) Sahaf dışında fiyatlar yüksekti bence :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef Kitap Fuarları artık hep öyle. Sadece kitap imzalatmak için gidilebilir artık sanıyorum. Ama dediğiniz gibi sahaflarda çok uzun zaman geçirdim ve onları gezmek için tekrar gidebilirim diye düşünüyorum.

   Sil
 3. mesela diyorum; her kitabın bir sponsoru olsa!.. Çok güzel olurdu.

  YanıtlaSil
 4. Kitap kokusu almak adına fuarları seviyorum ama kitap almak konusunda kesinlikle netten alışverişi tek geçerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle :) Sanıyorum tüm okurlar aynı fikirdedir bu konuda.

   Sil
 5. Oraya yayınevi olarak gelmeleri ama internetten daha az indirime sahip olmaları çok komik. Ben de fazla bir şey almadım ve çok durmadım. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef fuarda stand kiraları ve standlarda çalışan elemanların ücretleri nedeniyle çok indirim yapamadıklarını söylüyorlar. Açıkçası günümüz mali durumunda bu sebepleri gerçekçi buluyorum. Olsun yine de kitap fuarı gezmeyi seviyorum ;)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.