2017'de Katıldığım Okuma Grupları

Ülkemiz çok büyük çıkmazların içerisine sürüklenirken ve en önemli değerlerimiz gün be gün zihinlerden, tarihten silinmeye çalışılırken bizler diyoruz ki; "Okuyarak aydınlanacak ve aydınlatacağız ülkemizi ve dünyayı!" Bu nedenle bu yıl katıldığım okuma gruplarını sizlerle paylaşmak ve okuma listelerimizi de göstermek istedim. Sizler de katılın, çevreniz de görsün, onlar da başlasın okumaya. Bu karanlık oyundan hep birlikte kurtulalım.

Sanıyorum kitap okumayı sevenler "Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap" listesinden haberdardır. Yukarıdaki görsel de bizler tarafından seçilen bu listeden 17 kitap. 2017'de 17 tanesini okuyalım dedik. Eminim sizlerin de merak ettiği, okumak istediği kitaplar vardır bu listede. Haydi sizler de merak ettiklerinizde bize katılın. Sizin seçiminize bırakılmış olanlar da 1001 kitap listesinden seçilmiş olmalı unutmayın ;)

Bu görseldeki okuma grubumuz aslında çok sevdiğimiz Mükü'müz için düzenlendi ama bizler de katıldık. Ocak ayı konu başlığımız Nobel ödüllü bir kadın yazarın bir kitabını okumak. Diğer aylarda da kadın yazar ana başlığıyla ilerleyeceğiz ama diğer şartlar ne olacak biz de bilmiyoruz. Sürpriz :)

Kişisel Gelişim Kulübü'nü artık duymayan yok eminim. Görseldeki kitaplar yılın ilk 3 ayına ait. Aslında bu listede minik değişiklikler de yaptık çünkü grup olarak çok okumak istediğimiz kitaplar satışa çıktı :) Evet, bizler kitap canavarlarıyız.

Bu görseldeki okuma listesi de Sabit Fikir Dergisi'nin her yıl oluşturduğu listeden seçilerek oluşturdu. 2016'nın öne çıkan 50 romanından seçilen 12 kitap seçildi ve yine kocaman bir grupla okuyor olacağız. Mart ayından sonraki kitaplar da şu şekilde olacak;
Nisan - Ucunda Ölüm Var / Kemal Varol
Mayıs - Müptezeller / Emrah Serbes
Haziran - Çocuk Yasası / Ian McEwan
Temmuz - Çerçeve / Rachel Cusk
Ağustos - Gözyaşı Konağı / Şebnem İşigüzel
Eylül - Kibritleri Çok Seven Küçük Kız / Gaetan Soucy
Ekim - Merhume / Murat Uyurkulak 
Kasım - Seyrek Yağmur / Barış Bıçakçı
Aralık - Gölge / Ümit Dağcı

Bunlar sabit kitaplarım olmak üzere elbette birçok farklı kitapla da karşınızda olacağım. Ne dersiniz aralarından seçip bazılarını bizlerle okumak hiç de zor olmaz değil mi? Gereksiz televizyon programlarınızdan feragat edin ve günde sadece 10 dakika ile başlayın. Zamanla ne kadar da çok okuduğunuza kendiniz de şaşıracaksınız.
Okuyalım ve aydınlatalım dünyayı.
Kocaman sevgilerimle :)

Okuma gruplarıyla ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde instagram hesabım @herseydenkonusmali dan öğrenebilirsiniz. 4 yorum:

 1. Değiş tokuş değil de alıp okuyacakların çoğunluktaysa çok sevinirim😅 Hasan Ali Toptaş'lar babamda var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo müjde verdin şu an bana :)) Sahaflarda şansımı deneyeceğim ama olmazsa e-kitap olacak olabilenler. Mümkün olduğunca almicam diye plan yapıyorum ;)

   Sil
 2. Ne güzel kitap okuma gruplarina katilabilmen. Çocuklar biraz büyüsün ben de buralarda arayacagim.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.