Zabu Kafe'de Bir Pazar Günü

Ankaralı bloggerlar gezmelere doymuyordu demek istiyorum çünkü evet doymuyoruz :) Yine bir blogger etkinliğinde Ankara'nın mutlaka tekrar tekrar gidilmesi gereken bir mekanını daha tanımış ve tanıtıyor olmaktan dolayı çok mutluyum.


Sevgili Ayşegül Hanım @ankaraetkinlik davetiyle Ankara Ahlatlıbel Tesisleri içerisinde bulunan Zabu Kafe'de sucuk ekmek ve sıcak şarap tadımı yaparak yeni yıla bir kere daha hoş geldin dedik. Ahlatlıbel Tesisleri Ankara'nın zaten fırsat buldukça gittiğim doğayla iç içe kocaman bir yeşil alandı. Zabu Kafe'nin karlar içerisindeki o hali de her birimize bir kayak tesisindeymişiz hissi yarattı.

Her yanımız cmlerce kar altındaydı, kardan adamlarla çevriliydik ve herkes kızaklarla karın tadını çıkarıyordu. Daha ne olsun? Kimimiz sucuk ekmeklerin tadına bakarken kimimiz hamburgerlerini yedi. Sıcak şaraplarımızı peynir eşliğinde yudumlarken bir yandan da etraftaki tadına doyulmaz kar manzarasını seyrediyorduk. 

Çankaya Belediyesine ait Ahlatlıbel içerisinde bulunan @zabukafe ye sanıyorum her blogger bundan böyle sık sık gidecek. Karlı hali de karsız hali de keyifle zaman geçirmeye elverişli bir bölgede, doğayla iç içe bir mekan çünkü.

Tüm Ankaralılar'a da tavsiyem Ahlatlıbel tarafına yolunuz düştüğünde en azından görmek için bir uğramanız ve bir çaylarını içmeniz. Eminim siz de en az bizim kadar memnun kalacaksınız.

Çocuklar gibi eğlendiğimiz sanıyorum fotoğraflardan da oldukça belli oluyor. Bu güzel günde bu fotoğrafları çeken ve bizlere ulaştıran @cikozzy e de kocaman bir teşekkür etmeden geçmeyelim. Başka bir etkinlikte en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere diyelim.
Sevgilerimle :)

2 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.