Kaliteli Hayat İçin Uykunun Önemi

Uykusuz geçen bir gecenin ardından bu yazıyı yazıyor olmam sanıyorum çok da ilginç değil. Bilmem sizler için de öyle mi ama ben uyuyamadığım gecelerin ardından geçirdiğim günlerde ya bir ateş topu gibi oluyor ya da ruh gibi geziyorum. Ben, zamanında yatağa girmeli, kesintisiz bir uyku uyumalı ve dolayısıyla da sabahleyin iyi bir vakitte uyanmalıyım. Sonra dileyin benden ne dilerseniz :)

İşte bu noktada alırken dikkat etmem gereken bazı öğeler var. Yatak, yastık, nevresim ve yatak odasının uyku ortamına hazır olması. Bugün listenin ilk sırasından konuşalım diyorum; yataklar. Vücudumuzu saatlerce emanet ettiğimiz ve dinlenmesini, yenilenmesini umduğumuz anları onunla geçirdiğimiz yatak seçimlerimizi ne kadar doğru yapıyoruz? 
Eminim yatak seçiminin önemi konusunda hepimiz hem fikiriz. Mümkünse alacağınız yatağı üzerine yatarak, üzerinde genellikle uykuya daldığınız pozisyonu alarak ve ne bileyim belki de biraz dönüp durarak test etmek gerek. Ömürlük bir eşya değil ama dediğim gibi hayatımızın önemli bir bölümü olan uyku dönemlerini üzerinde geçireceğimiz yatakları doğru seçmeliyiz.

Çok memnun olduğum yatağımı nasıl aldığımı anlatmak istiyorum ben de sizlere bu yüzden. Önce bir kamuoyu araştırması yaptım elbette. Elimde kağıt kalem kim hangi yatakta yatıyor, kim ne kadar memnun, kim hangisinden memnun değil her birini listeledim sonra bu liste üzerinden bir fiyat araştırmasına girdim. Evin bütçesi önemli tabii ki. Ve ardından da belirlediğim yatakları denemeye geldi sıra. Söylediğim gibi üzerlerine yattım bir süreliğine ve hatta birkaçında dönüp durdum :) Bu esnada satış görevlisine kulak vermek de çok önemli. Sizi doğru yönlendirecek olan görevliyi daha ilk anlardan anlarsınız zaten. Tüm bu bileşenlerin sonucunda yıllardır çok dinç kalkabildiğim bir yatağım var. Ne var ki yatağı değiştirme zamanı yaklaşıyor bu nedenle benzer bir telaş yaklaştı. Bu kez arkadaşlarıma en kaliteli yataklar sizce hangisi diye sorduğumda çoğunluğun cevabı Yatsan oldu. 

Otantique Yatak

Switzerland Yatak
İlk aşamada seçtiğim yataklar bunlar. Ve şimdi sizlere kulak verme zamanı. Umarım aranızda bunları kullananlar vardır. Yatsan'dan memnun musunuz ve tavsiye edeceğiniz bir yatağı var mı? Ya da siz hangi yataktan memnunsunuz bana yazın lütfen. Cevaplarınızı merakla bekliyorum. 
Sevgiyle :)

8 yorum:

 1. Hayatın akışını değiştiren ve güne olumlu başlamamızı sağlayan önemli etkenlerden biri de uykudur. Uzun süreler uyumayı sevmem ama başımı yastığa koyduğumda hemen uyurum. Bu nedenle yatak ayırt etmiyorum. Bizim kullandığımız yatağın markası aldora ve rahatlığına diyecek yok. Size kolaylıklar diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şanslılardansınız o halde. Umarım uyku düzeniniz hep böyle devam eder. Yine de sanıyorum rahatsız bir yatakta yatıyor olsaydınız yatar yatmaz uyumak pek de mümkün olmazdı. Sevgiler :)

   Sil
 2. Kuru yerde bile yatabilirim. Hiş şu yatak bu yatak iyidir diyemiyorum. Benim için daha çok yastık önemlidir. O yüzden sorunuza cevap veremiyorum.

  YanıtlaSil
 3. İçine gömüleceğim bir yastık olsun yeterlidir. Yastık çok önemli bence. Yastık candır :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Yastığın ne kadar önemli olduğunu inanın çok iyi biliyorum. Ne kadar çok yastık değiştirdim bir bilseniz ;) Sevgiler

   Sil
 4. Bu markayı yeni duydum, kesinlikle uyku çok önemli...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında yıllardır var olan bir marka. Ne güzel olmuş bu sayede siz de bu markayı tanımış oldunuz. Sevgiler :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.