Kasko Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Ülkemiz genel itibariyle bu tür tedbirlerin alınmadığı ve iş işten geçtikten sonra da çokça "ah,vah,tüh" nidalarının kullanıldığı bir yer. Eminim ki işlek bir caddede, geçen her arabayı durdurup sorsak "Kaskonuz var mı?" diye hayır çoğunlukta çıkacaktır. Ama ben bir cadde yerine siz okuyucularıma sormak istiyorum ve her birinizin cevabının evet olmasını ümit ediyorum. 

Kasko neden yaptırılmalı?, Kaskonun önemi nedir? gibi soruları kendimce cevaplamaya çalışırken aslında kaskonun tam anlamıyla ne demek olduğunu bilmediğimi farkettim ve geçtim bilgisayarın başına. Aradım, taradım, araştırdım derken Generali internet sitesinden bu konu ile ilgili merak ettiğim şeylere rastladım. Kasko ile ilgili sizlerin de aklında soru işaretleri varsa siz de benim gibi bir araştırın bence. Yok ben çok üşengecim kim araştıracak şimdi onu diyenleriniz içinse ben kısaca bilgi vereyim.

Kasko Neden Yaptırılmalı?

Çünkü dünya bu bizim başımıza her şey gelebileceği gibi aracımızın da başına her şey gelebilir. Hareket halinde ya da park halindeyken meydana gelebilecek kazalarda, yangın - çalınma gibi durumlarda, sel - deprem gibi doğal afetlerde, belki de en çaresiz hissettiğimiz anlarda kaskomuz ile aracımızı ya da bedelini kurtarma şansına sahip olabiliriz. Son yıllarda ülkemizde çığ gibi büyüyen suç oranı ve iklimlerin karman çorman bir hale gelmesiyle kasko bence bir tercihten öte her birimiz için birer zorunluluk. Sanıyorum bu soruyu yanıtlarken kaskonun önemi nedir? sorusuna da çok net yanıtlar verebildim. Aracınız varsa ve kasko yaptırmadıysanız, erteliyorsanız ya da hiç gerek duymuyorsanız dilerim sonrasında pişmanlık yaşamazsınız. 

Nasıl? Konuya biraz açıklık getirebildim sanıyorum. Umarım kasko taraftarı olmayanları da bu yola sevkedebilmişimdir. Ya da kasko ile ilgili detaylı bilgi için siz de internette kendi araştırmanızı yapabilirsiniz. 

Sizlerin de bu konu hakkındaki fikirlerini duymak için can atıyorum. Haydi yazın konuşalım.
Sevgiyle.

4 yorum:

 1. Kaskonun önemini ve neden yaptırılması gerektiğini çok güzel bir şekilde anlatmışsınız, size katılıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Dediğiniz gibi olmuşsa ne mutlu bana.

   Sil
 2. Kasko tabi ki çok önemli. Ama başınıza bir şey geldiğinde sigorta şirketleriyle yaptığınız mücadele soğutuyor insanı. Daha az para vermek için mücadele ediyorlar resmen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız bazı şirketler maalesef ellerinden geldiğince mücadele ediyorlar. Bu nedenle önemli olan sanıyorum doğru şirketi bulmak.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.