Terapistin Son Oyunu - Murat Söker


Murat Söker'in kaleminden Terapistin Son Oyunu; Hale isimli bir terapistin grup terapisi yaptığı hastalarıyla terapiye son noktayı koymak için ortaya koydukları bir oyunu anlatıyor. 

Hale'nin çalıştığı hastahane artık grup terapisi kavramını hastahaneden kaldırmak isterler ve fakat Hale hastalarına bu şekilde çok şey kazandırdığını düşünmektedir. Hem hastahane yetkililerine grup terapisinin hastalarına iyi geldiğini göstermek hem de hastalarıyla terapi seanslarına son noktayı koyabilmek için her birinin bir karaktere büründüğü nevrotik hastalarıyla Terapistin Son Oyunu başlar.
Her karakterin en başta kendisini anlatmasının ardından bugüne dek duyup görmediğiniz bir Kırmızı Başlıklı Kız masalına şahit olacaksınız. Karakterler bir emlakçı, Kırmızı Başlıklı Kız, Büyükanne, Site Yöneticisi, Site Güvenlik Amiri, Site Yöneticisinin Kızı, Site Güvenlik Amirinin Kızı ve Falcı olarak sıralanır. Oldukça ilginç ve devamını hiçbir şekilde tahmin edemediğim bir şekilde ilerleyen oyun bana kimi zaman anlamsız gelse de tüm yaşananların oyuncuların nevrotik hastalar oluşuna bağladığımı söylemeliyim. 
Hikaye bildiğimiz Kırmızı Başlıklı Kız'a paralel şekilde başlamış olsa da sonrasında gelişen olaylar, olaylara verilen tepkiler ve yine farklı yönlere sapan hikaye Murat Söker'in de en başında belirttiği gibi deneme türünde yazılmış. Karakterleri fiziksel özellikleriyle de tanıyabilsek ve duygularına daha çok yoğunlaşsak Terapistin Son Oyunu okuyucuyu kendisine daha çok bağlayabilirdi diye düşünüyorum. 
Deneme türünü severlerin ilgisini çekebilecek bir kitap olan Murat Söker'in kaleme aldığı Terapistin Son Oyunu için keyifli okumalar dilerim.
Sevgiler... 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.