Ev Kiralamak Ne Zormuş!

Bir arkadaşım yakın bir tarihte maalesef şehir değiştirmek zorunda ve taa Konya'ya gidecek. Taa Konya dedim, aslında Ankara'ya pek uzak değil ama olsun yine de bir Ankara'daki gibi olmayacak. İstediğimiz zaman haydi hop diye buluşmalarımız olamayacak, o müsait mi?, ben müsait miyim? konuşmaları geçecek aramızda. Kim bilir belki görüşmelerimiz azaldıkça birbirimizin hayatlarından da çıkıveririz. Eyvah eyvah, üzerine daha fazla düşünmeyeyim en iyisi, moralimi bozmaktan başka bir işe yaramıyor.

Dediğim gibi Konya'ya gidiyor ve orada hiçbir akrabası yok. Bu nedenle bir süredir oturduk internetten ev bakıyoruz. Ne çok küçük olmalı / ne de çok büyük, iş yerine uygun mesafede bulunmalı, mahallenin yapısı elbette ki çok önemli, mahallenin ardından ise site ya da apartmanın güvenliğini göz önünde bulundurmalıyız. Çok eski bir ev olmasın istiyor çünkü bilirsiniz, eski ev demek bir sürü arıza - sorun demek. Daha çok yeni yapıları tercih ediyoruz bu yüzden araştırma yaparken. 

Gönül ister ki para çok olsun, çok detaylı araştırmaya da gerek kalmasın çünkü her mecrada olduğu gibi emlak konusunda da çok paran varsa hayallerinin evine şıp diye kavuşabiliyorsun. Eh bizde de çok para yok, ince eleyip sık dokuyoruz. Tüm bu araştırma sürecinde karşımıza Zingat.com çıktı. Diğer sitelerde görmediğimiz birçok evi de bu siteden gördük ve evi de bu site aracılığıyla tuttuk. Üzerimizden nasıl bir yük kalktığını bilmem söylememe gerek var mı? Eminim bu hissi birçoğunuz çok kereler tatmışsınızdır. 
Dilerim arayan herkes evini kolayca bulur, ödemelerini kolayca yapabilir ve hayatını dilediği gibi yaşayabilir. Son yıllarda hayat daha da zor yine de hayallerinize bir şekilde kavuşabilmeniz dileklerimle. Sizlerin de benzeri ev arama maceralarınız var mı? Varsa burada bizlerle paylaşsanız ve herkes okusa, ona göre hareket etse ne güzel olur. Haydi yorumlarınızı ve hikayelerinizi merakla bekliyorum.
Kocaman sevgiler :)

4 yorum:

 1. Yeni ev bulmak mesele. Dolaşarak bulmak ise çok zahmetli. Bu tür siteler çok faydalı oluyor. En azından genel durum hakkında bilgi sahibi olunuyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum. En azından fotoğraflarla az çok hangisine gidilmeli, hangisi gezilmeli bir eleme yapılabiliyor.

   Sil
 2. bu tür siteler epey yararlı oluyor.

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.