İnternet Bankacılığı İle Neler Yapılabilir?


İnternet üzerinden yapılabilecek pek çok işlem hakkında mutlaka bilgi sahibisinizdir. Peki, internet bankacılığı işlemleri ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Belki de online olarak kolayca yapabileceğiniz işlemler için siz hala banka şubelerine gidiyor, sıra numarası alarak dakikalarca sıra bekliyor ve boş yere zaman kaybediyorsunuzdur. O halde bu konuyu biraz daha detaylı ele alalım! 
Öncelikle internet bankacılığı dendiğinde akıllara hemen Kuveyttürk Bankası geldiğinden ben de örneklerimizi Kuveyttürk internet sitesindenyapabileceğiniz işlemler üzerinden vereyim. Her ay fatura ödeme derdinden kurtulabileceğinizle başlayalım. Faturanızın kaybolması, son ödeme tarihinin geçmesi gibi sorunlardan kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Çünkü bankanın internet şubesi üzerinden faturanızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Ayrıca bir hesap açarak otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Bu durumda her ay faturalarınız düzenli olarak ödeniyor. 
Bankacılık İşlemlerini İnternetten Yapın!
EFT ve havale işlemlerinizi de online olarak pratik biçimde yapabilirsiniz. Para göndermek için hala banka şubelerine gitmenize gerek yok. Zamanınızı daha farklı işlemler için kullanabilirsiniz. Düzenli olarak EFT talimatı da vermeniz mümkün. Bankanın bu noktada size sunduğu çok sayıda seçenek bulunuyor. Örneğin toplu olarak EFT göndermek için de talimat verme imkanına sahipsiniz. Her ay çok sayıda hesaba para transferi yapıyorsanız bırakın, bu işlemi banka sizin adınıza yapsın. 
Elbette kart ödemesi yapma şansı da size sunuluyor. Kullandığınız kartların ödemesini de online olarak yapabilirsiniz. Motorlu taşıtlar vergisini ödeyebilir, sigorta ödemelerinizi yapabilirsiniz. Açıkçası artık bir banka şubesine giderek yapabileceğiniz işlemlerin neredeyse tamamını online olarak yapma imkanına sahip oluyorsunuz. Bu kolaylıktan faydalanmak dururken neden zor ve zahmetli yolları seçiyorsunuz? Şimdiye dek banka şubelerine giderek ne kadar fazla zaman kaybettiğinizi düşünün. 
Bu zamanın size kalması çok kolay. Kuveyttürk bankası internet sitesine tıkladığınızda zaten size hangi hizmetlerin sunulduğunu detaylı biçimde öğrenebiliyorsunuz. Hatta bankadan hesap açmak da çok kolay! Artık hesap açma işlemlerine de uzun zaman ayırmanız gerekmiyor. Zaten bir hesabınız olduğunda internet şubesi üzerinden hesabınızı dilediğiniz gibi yönetebiliyor ve kontrol edebiliyorsunuz. Bir de mobil uygulamayı indirmeniz durumunda tüm bu işlemleri telefonunuzdan da yapabilirsiniz. 

4 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.