1Q84 - Haruki Murakami

1000 küsür sayfayı böylesine hızlı okuyacağımı söyleseler söyleyene gülümser, içimden de tabii tabii der geçerdim fakat olabiliyormuş. Fantastik kitapları sever misiniz? Peki ya paralel evrenleri? En ama en merak ettiğim konulardan biri paralel evrenler ve 1Q84'te karakterlerimiz Tengo ve Aomame bir nevi paralel bir evrene gidiyorlar. Kitapta bunun bir paralel evren olmadığı söylense de bir nevi işte ;)

İçinde olduğu taksi öylesine sıkışık bir yola girer ki Aomame geç kalmaması gereken bir iş görüşmesine geç kalmak üzeredir. Taksicinin tavsiyesiyle arabadan iner ve yol kenarındaki merdivenlerden inerek gitmesi gereken yere yetişmeye çalışır. Sonra ne mi olur? İşin içine hiç ama hiç ummadığı şeyler karışır. Little People'la mutlaka tanışın, Pupa Hava size neler hissettirecek görün ve bu anlatılanlar size neleri düşündürecek bakın. Keyifli okumalar dilerim...

3 yorum:

 1. 1q84 harika bir kitap bence .. Ben çok etkilenmiş ve sevmiştim. Haruki zaten adamım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim ilk Murakami kitabımdı ama ben de çok beğendim :) Diğerleri de çok güzelmiş öyle diyor herkes.

   Sil
 2. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 4. kez düzenliyoruz. Siz de başvurun. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707


  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.