Warcraft : İki Dünyanın İlk Karşılaşması

Warcraft dünyası oyunun tutkunları için eminim ki çok şey ifade ediyordur ancak benim için sadece bir isimden ibaretti. Yıllardır ismini ve oyunun tutkunları olduğunu duyardım ama hiç merak edip oynamamıştım. Filmini bekleyiş sürecim ise fragmanını ilk izlediğim günle başladı. Bir an önce vizyona girse de izlesem diye günleri saydım ve sonunda o gün geldi çattı.


Tamamen yabancı olduğum bu dünya beni hemen Orta Dünya'ya götürdü. Cüceleri görünce Gimli'yi Orkları görünce Hobbitlerin onlardan kaçışlarını anımsadım. Tam Sauron'la Gandalf'ın güç savaşına dalmak üzereyken Sinem buraya, şu ana dön dedim kendime. Kimi zaman Harry Potter filmlerine bile gidip geldiğimi söylemeliyim. Başka başka filmlere gidip geldiğimden midir bilmem ben Warcraft'ı pek sevemedim. 

Büyücülerin bir yerden bir yere gidişlerine bayıldığımı söylemeliyim ama bundan başka bana Oooo dedirten hiçbir şey göremedim. Efektler ve orklar güzeldi ancak bu filmin en büyük eksiği duyguydu bence. Gerçekte hikaye nasıl ilerliyor bilemiyorum ancak burada kendini hissettiremeyen sahneler vardı bolca. Ne bir babanın oğlunu kaybettiğindeki acısını, ne bir insanla bir orkun aşkını ne de bir eşin kocasını kaybedişindeki hüznü görebildim. Savaş sahneleri bile barındırması gereken öfkeyi barındırmıyordu.

Büyük merakla gittiğim Warcraft : İki Dünyanın Karşılaşması benim için bir hayal kırıklığı oldu. Umarım oyunu çok sevenler aynı hayal kırıklığını yaşamıyorlardır. Belki de benim atladığım bir şeyler vardır.  Sevdiğim bir türü izlerken keyif alamamak çok acı olsa da herkesin bir filmde görecekleri bambaşka olduğundan kim bilir belki de siz seversiniz diyor ve keyifli seyirler diliyorum. 


20 yorum:

 1. Eşim iki senedir bu filmi bekliyor. Zaten oyunlarını da oynuyordu ama çıktığını duyunca sevinçten altına etti :D Ben nasıl izleyeceğim acaba, çok da meraklısı değilim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Belki ona film başka şeyler ifade edecektir ama beni hiç etkilemedi. Umarım o da hayal kırıklığı yaşamaz. Değişik tipler ve farklı sahneler olduğundan sıkılmazsın bence :)

   Sil
 2. oyunu bilmiyorum filmi de sırf bu konulara ilgi duyduğum için izleyeceğim ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım memnun ayrılırsın sinemadan çünkü ben böylesi bir yapım için üzüldüm açıkçası. İzleyici ağzı açık gönderebileceklerken bunu başaramamışlar.

   Sil
 3. Ben de oyunundan biliyorum ama hiç oynamadım tabi. Paralı olduğu için herkes oynayamıyor. Yine de oyunun sabit bir hikaye üzerine kurulu olmadığını söyleyebilirim. Hikaye, oynayana göre değişiyor. Ben filmi gördüğümde zaten çok şaşırmıştım, ne gerek vardı diye. Şimdi yorumu okuyunca da şaşırmadım pek. Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit gibi filmlerin yerini dolduramıyor kimse kolay kolay. Yine de efektler çok hoşuma gitti, bir bakacağım filme. Teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her yerde şans denenen ve para kazanılmaya çalışılan bir dönemdeyiz ben şaşırmamıştım o nedenle. Onların yeri elbette ki dolmaz ama izlerken göreceksin Warcraft'ı izlerken sürekli o filmler geliyor aklına çünkü çok fazla benzerlikler var. Umarım severek izlersin. İzledikten sonraki fikirlerini de çok merak ediyorum.

   Sil
 4. Ah warcraft ������ bu evrende aşk pek yoktur hayatta kalma, hırs, aptallıklar ve kurbanlar var. Burning legion ve shamanizmin yolunda ilerleyen savaşçı v onurlu ırk orklarin kandırılması sargesarısın medivi kontrolü, kibirli blood elfleri, druidizmde tavan night elfleri, güçsüz aptal ama arada sırada kahraman yaratan insanları güce aç warlocklar yıkıma aç legionlar ve daha neler neler �� bu dünya bir harika dostum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) Ayy yazdıklarının yarısını anlamadım Gökhan. Filmi izledin mi sen onu söyle? Ben pek beğenmedim de.

   Sil
 5. Seanslar uymuyor hafta içi izleyemedim pazar günü izleyecem tekrar yorum atarim ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam bekliyorum mutlaka. Bakalım bilen biri ne düşünecek film için.

   Sil
 6. bu haftasonu gidiyoruz izlemeye bakalım nasıl bulacağız =) hayal kırıklığı yaşayan kitle büyük ama yine de izleyeceğim, oyununu seviyorum çünkü 0) sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım seversin. İzledikten sonra da bekliyorum yorumlarını. Keyifli seyirleeer :)

   Sil
 7. Gelmiş geçmiş en güzel frp oyun.. Çmrümün büyük bir bölümünü frp oyunlarına harcadığım için bende yerleri farklı. Kitapların filme çevrilmesi, filmlerin oyuna,oyunlarında filme çevriliyor olması harika. Çünkü başka açıdan görüypr ayrıca bir kez daha aynı keyfi alıyoruz. Oyunu severek oynadım. Filmi çıkacağı gündem beri bekliyoruz�� Eşimle koltuğa otırup nefes almadan izledik. Orglarla bitmek bilmez insanlar arasındaki savaş birde 3d olunca.. uçurdu bizi. �� bu başka bir aşk. Ayrıca filmden çıkan 4 çift oldu yarısında. Sanırım onlarıda sarmadı. Facebook yoruöunda tazdığım gibi her türlü frp rpg fantastik filmi zilyoonkere bıkmadan izleyecek potansiyeldeyim. Ya birileri uştima online ve diabloyuda film yapsa artık.��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyunu oynayan birilerinin filmi beğenmiş olmasına sevindim. frp, rpg fantastik filmleri ben de merakla bekler ve iyi işlenmişse severek izlerim fakat Warcraft onlardan biri olamadı. Diablo'yu bugüne dek neden yapmadıklarını çok merak ediyorum zaten. Onu da yaparlar yakında bence :)

   Sil
 8. Birde şu telefondan Türkçeyi katletmeden yazmayı becerebilseymişim 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Ayy çok zor oluyor telefondan yaa. Bence gayet güzel yazmışsın.

   Sil
 9. Farklı dünyaları anımsattığına göre oradan buradan bir şeyler almış herhalde? Özgün bir dünyası yok gibi geldi bana yorumunuzu okuyunca ama bilemiyorum tabii, daha izlemedim filmi. Oyunundan filan da bir haberim aslında :D Sadece Travis Fimmel için izleyeceğim doğrusunu söylemek gerekirse.. Teşekkürler :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Warcraft fanlarıyla yaptığım bir sohbette bana Warcraft'ın çok uzun bir tarihi olduğundan bahsettiler. Hatta bir de link gönderdiler fakat o kadar uzun ki hepsini okuyamadım. Dediklerine göre Warcraft'ın hikayesine göre filmin böyle başlaması gerekiyormuş.
   Ben sürekli hikayeyi bilmeyenlerin filme adapte olamadığını, birçok şeyin havada kaldığını savunurken onların savunması bu şekilde oldu.Umuyorum siz severek izlersiniz :)

   Sil
 10. Oyunu duymuş, oynamamıştım ama filmini ilgiyle izledim. Sadece çok fazla mantık ve görsel hata fark ettim. Yine de beğenmedim diyemem ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevindim :) Bu filmle ilgili hepimiz farklı yorumlar yapıyoruz bu yüzden şu sonucu çıkarıyorum ki; üzerinde daha iyi çalışabilirlermiş.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.