Dekorasyonda Basitliğin Güzelliği

İç mekan dekorasyonlarında benzer tonlar, benzer materyaller seçmek her zaman işimizi kolaylaştırır. Ne kadar çok farklı renklere dalar ve farklı materyallerden seçim yapmaya başlarsak işimiz de o kadar içinden çıkılmaz bir hal alır.


Fotoğraflarını gördüğünüz ev ise gerçekten de basitliğin güzelliğini yansıtmış bizlere. Ana materyal olarak seçilen ahşap yanında da yine doğal malzemelerle desteklenmiş. Renkler ise hiç göz yormayan, odaları kesinlikle kesmeyen ve enerjinin akışını sakince sağlayacak olan bir düzende uygulanmış.

Bu evde yaşıyor olsam büyük bir huzur duyacağıma eminim. Sadece fotoğraflarıyla bana bunu hissettirebilen nadir evlerden oldu. Sizlerin de fikirlerini oldukça merak ediyorum.

Aksesuarlarının bile çok büyük özenle seçildiğini düşündüğüm bu ev hakkındaki fikirlerinizi oldukça merak ediyorum. 

Mesela, renkler sizce nasıl? Benim düşündüğüm gibi benzer tonlarla uyum mu sağlandığını düşünüyorsunuz yoksa size çok mu soluk görünüyorlar? Odalarda farklı bir renkle dikkatler oraya çekilmeli miydi sizce?

Ya da tam tersi dikkat çekme uygulaması bu odanın doğallığını mı bozardı? Haydi yazın fikir alışverişinde bulunalım :)Not: Görseller www.desiretoinspire.net ten alınmıştır.

18 yorum:

 1. her oda ayrı güzel. Tam istediğim gibi dekore edilmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel, çok sevindim :) Günün birinde sizin de olsun dilerim bir benzeri. Sevgiler...

   Sil
 2. çok hoş görseller paylaşım için teşekkürler canım :)

  YanıtlaSil
 3. Beyaz gerçekten evin her köşesine yakışıyor. Ahşap eşyalar da çok güzel bir hava katmış. Sade olan her şey güzel! Hayalimdeki ev budur! :)

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten çok güzel tasarıma sahip bir ev. Ben de birçok noktada görüşlerinize katılıyorum. Zaten çoğunlukla kullanılan mobilya ve aksesuarların tasarımları, orjinallikleri göze çarpıp dikkatleri topladığı için fazladan renk kullanarak dikkat çekmek gereksiz olurmuş bence :) Tam tatil için kafa dinlemeye gelmelik bir ev tasarımı olmuş :) Paylaşım için çok teşekkürler :) Sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de huzur dolu, kafa dinlemelik bir ev. Ben teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Sevgiler:)

   Sil
 5. Ferah ferah çok hoşuma gitti. Özellikle de ranza ilgimi çekti, 2 çocuklu bir anne olarak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ranza benim de ilgimi çekti. Çocuk yok bende ama çok kullanışlı görünüyorlar.

   Sil
 6. Evin hiçbir yeri diğer yerlerden önde değil, her yer aynı gibi görünüyor bu renk seçimleriyle. Bence güzel, benim de sevdiğim tarz, isterdim böyle bir evim olsun. Muhtemelen hiçbir mobilyaya dokunmazdım bile, o derece hoşuma gitti. :D Kişilerin tercihine göre, evde daha ön plana çıkarılması istenilen yere belki yine uyumu bozmayacak şekilde farklı bir renk verilebilir, belki o da farklı bir hava katacaktır. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika :) Büyük çoğunluğun hoşuna giden bir ev buldum galiba sonunda.

   Sil
 7. Ne kadar güzelmiş içini ferahlatıyor insanın :)

  YanıtlaSil
 8. Bayıldım tam benim zevkime göre 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel :) Benzer zevklere sahip insanlarla etkileşimde bulunabilmek çok keyifli.

   Sil
 9. Her oda ayrı güzel dekore edilmiş. Ben de sadelikten yanayım ayrıca yaşadığım yer şık olmalı :) Bu odalar hem şık hem sade :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle :) Evin içi aydınlık içerisi şık ve sade dediğin gibi. Tam bana göre ;) İsteyen herkesin olur umarım böyle bir ev.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.