Fanusta Balon


İnternette bir şeyler görüp bunu ben de yaparım demek artık bir klasik. Çoğunlukla "Aay bu çok kolay, hemen yapayım." desekte, üşengeçlik önümüzdeki engel oluyor. Her türlü balon her zaman beni çok mutlu etmiştir. Evde de küçüklüğümden beri bomboş duran bir fanusumuz var. Yukarıdaki  fotoğrafı görür görmez kafamda şimşekler çaktı tabii ki. Ama noldu, yaklaşık 4 senedir fotoğraf klasörümde durmaktaydı. Artık durmaktaydı diyebiliyorum, çünkü ablamla beraber sonunda  bu projemi de hayata geçirdik :)


İngilizce kelimeler kullanmamak lazım ama DIY olarak daha çok biliniyor bu tür projeler. Kendi kendine yap diyor yani. Bir dönem su balonu arayıp bulamamıştım. Şans eseri karşıma çıktılar bu sayede yapabildik bu sevimli dekorasyonu. Normal balonlardan daha mini mini oluyor su balonları. Malzemeler yukarıda gördüğünüz gibi bir fanus, rengarenk su balonları ve balonları doldurmak için su.

Neredeyse hayaller-hayatlar konumuna geliyorduk. Büyük şevkle balonları kartondan çıkardık. İlk balona suyu doldurduk ama o da nesi?  Balonumuz minnacık kaldı,içine su dolmuyor, genişlemiyor.


Öncelikle balonları şişirip, ilk direnci kırmak gerekiyormuş. Bir rahatlayacak balonlar. Bu sırada biraz savaş vermiş olabilirim. Su balonlarını şişirmek daha zormuş :) Ayrıca o da yeterli değil, suyun dirençle dolması lazım.Yoksa yine şişmiyor. Balonun ağzını musluğun ucuna geçirmelisiniz. Bu sayede suyun baskısıyla büyüyor balon. İlk başarıyı sağladığımız pembe balonumuz şekilde görülüyor :)


Sonra istediğiniz kadar balonu suyla dolduracaksınız. Balonların ağzını düğümlemek zor oluyor. İple bağlamanızı öneririm. Doldurduğumuz balonları fanusa dolduruyoruz.


Sonra fanusun içine de su dolduruyoruz. Bu sayede rengarenk balonlarımız fanusun içinde yüzüyorlar.


Kuşbakışı görüntümüz çok estetik değil mi?


Bitmiş halini görüyorsunuz. Hem çok kolay,hem de estetik değil mi? Kendinize eğlence de olur, çocuklarla yapılacak bir aktivite de.


Bizim fanus evdeki yılbaşı çiçeğinin yere doğru daha rahat sarkması için kullanılıyordu önceden. Görevini bırakmasını istemedik. Artık çiçeğimizin daha estetik bir yükselticisi var:) Sizce de öyle değil mi? :)) Yorumlarınızı bekliyorum.

2 yorum:

  1. Çok güzel olmuş bendede var bos bir fanus bu şekilde yapabilirim😊

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Güzel bir değerlendirme olur. Şimdiden iyi eğlenceler dilerim :)

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.