Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim'de kutlanan, Pagan ve sonrasında Hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde seküler bir kutlama halini almış bayram. Çocukların genellikle korkunç kostümler giyerek kapı kapı dolaşıp şeker, meyve ve diğer hediyeleri topladığı bir bayramdır. Diğer Cadılar Bayramı aktiviteleri arasında maskeli balolar, korku filmi seansları ve perili olduğuna inanılan evlere düzenlenen geziler sayılabilir.
Bir Pagan festivali olarak İngiltere'de İrlandalılar, İskoçlar ve Galliler tarafından kutlanılmaya başlanmış; 19'uncu yüzyılda bu gelenek Kuzey Amerika'ya göçenler tarafından da devam etmiştir.
Cadılar Bayramı bazı belli başlı Batı dünyası ülkelerinde kutlanır. Amerika'da oldukça büyük ve görkemli bir festival olan Cadılar Bayramı, Amerikan kültürünün etkisiyle diğer Batılı ülkelerde de yaygınlaşmaktadır. Popülaritesi Türkiye gibi ülkeleri de etkilemiştir.
Yukarıdaki Wikipedia'dan arakladığım bilgilendirici yazının ardından yıllaaar yıllaaar öncesinin Cadılar Bayramı resimlerini paylaşmak istiyorum.
Gördüğümde hafifçe tüylerimi ürperten bu resimler günümüzün komik kostümlerinden oldukça uzak gibi. Hani gece karşıma çıksa korkarım lafı vardır ya bu resimler bende o hissi uyandırdı. Bakalım sizler ne düşüneceksiniz?
Eveeet resimleri gördünüz. Benimle aynı fikirde olanlar kimler görelim :) 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.