NİSAN AYINDA BİZİ NELER BEKLİYOR?

 


Kadim Rune sembollerine Nisan ayında bizi nelerin beklediğini, nasıl enerjilerin hakim olduğunu sordum. Görselde gördüğünüz üç taş ile açılım oldu.
Taşlarımız;
Hagalaz
Kaunaz
Sowelo

Peki bu üç taş bize neler anlatıyor? Nelere hazırlıklı olmalıyız? Hangi konularda çalışmalı? Nelere dikkat etmeliyiz? Birlikte inceleyelim.

İlk taşımız Hagalaz;
Her alanda yıkımı anlatan Hagalaz kelime anlamı olarak 'dolu' demektir. Dolayısıyla bu ay bir afet olarak düşünebileceğimiz dolu yağışlarının yaşanabileceğini, bu haberlerle karşılaşabileceğimizi bilmeliyiz. Dilerim çok büyük yıkımlara ve kayıplara neden olmadan atlatılır.
Bir hava olayını anlatmanın yanında diğer yıkımları da içerisinde barındırır Hagalaz. Sevdiklerimizin kayıpları, ilişkilerin bozulması, iş yerinde krizler vb. durumlar bu ay bizi şaşırtmasın.
İlk taşımızla birlikte kötü haberleri veriyormuşum gibi gözükse de giden, biten her şeyin hayrımıza olduğunu her zaman hatırlayalım.
Doğru bildiklerimizin, bir nevi temellerimizin sarsıldığını hissedebileceğimiz bir ay geçireceğiz. Fakat tüm bunlar, tüm zıt kutupların bir araya gelme ve muhteşem dengeye ulaşma garantisi ile gerçekleşecek. Çünkü Hagalaz tüm bu kötü haberlerin yanı sıra ilahi dengenin de habercisidir. 
Eğer emin olmadığınız bir ilişki içerisindeyseniz, aklınıza yatmayan bir iş peşinde ya da çok da inanmadığınız ortamlara/durumlara maruz kalıyorsanız her biri bitiyor olacak. Zorlamanın faydası olmadığını aklımızın bir köşesinde tutmakta fayda var. 
Doğal afetler, hastalıklar, krizler, üzüntü, keder ...
Karanlık bir tablo çiziyor olsa da Hagalaz fırtınanın ardından gelen mükemmel ortamı anlatıyor. Yani nisan ayında biraz sabır, sağlığa dikkat, biraz metanet diyelim.

İkinci taşımız Kaunaz;
Kelime kökü bilmek anlamına gelen Kaunaz, Nisan ayında ilham dolu anların yaşanabileceğini haber veriyor. Bilinmeyen, bizlerden gizlenen bazı bilgilerin ortaya serilebileceğini, herkese kabul edebileceğince bilgilerin aktarılacağını ve sonrasında da çözümlerin geleceğini söylüyor.
Maddenin yeniden şekillenmesini de anlatan Kaunaz her birimizin yaratıcılık konusunda çok verimli bir dönem geçireceğimizi de hatırlatıyor.
Bilim alanında yeni haberler, yolumuzun aydınlanması, ateş ile ilgili bazı şeyler yaşanması da muhtemel. Özellikle kadınlarla, kadın oyuncularla ilgili sürpriz haberlerle karşılaşabiliriz. 
Fırsatlarla karşılaşabiliriz. İçimizdeki cesareti, gücü, canlılığı, coşkuyu daha çok hissedeceğimiz bir ay olacak.
Ruhsal olarak çeşitli aydınlanmalar da yaşanabilir. 
Uzun zamandır ne olacağını bilemediğiniz, belki de girdiğinize pişman olduğunuz işlerin sonuna ulaşacağınızın da habercisidir. 
Aşk ilişkileri için de renkli ve tutkulu bir dönem olduğunu eklemeden geçmeyelim.

Üçüncü taşımız Sowelo;
Sowelo bizlere büyümeyi, yaşamı, iyiliği, sevmeyi, sıcak ilişkileri anlatır. Başarıyı ulaşabilmek için bizlere verimli zamanlar verileceğini, hedeflerimizi iyi belirlememiz gerektiğini söyler. Bunun için ortaklıklar kurabileceğimizi, iradeli ve sorumluluk sahibi olmamız gerektiğini hatırlatır.
Hayatımızın her alanında başarıyı yakalayacağımızı müjdelerken karşılaşabileceğimizin her sorunu aşacağımızın da garantisini verir.

Tüm taşları birlikte değerlendirdiğimizde zorlu bir nisan ayı geçirecekmişiz gibi görünsek de yine gitmesi gerekenin gideceğini görüyoruz. Lütfen bu gidişlerin önünde duvar olmayalım. Tüm sorunları ve sıkıntıları atlattığımızda sevinç, başarı, mutluluk bizimle olacak.

Bir sonraki ayın açılımında görüşmek üzere ❤

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.