Rune Taşları Mayıs Ayı İçin Ne Diyor?


Mayıs ayında bizi hangi enerjilerin beklediğini öğrenmek amacıyla keseden 3 adet Rune taşı çektim.
Taşlarımız;
Ehwaz
Ters Berkana
Ters Wunjo
olarak geldiler. 

Ehwaz; kelime anlamı olarak at manasına gelir ve at her dönemde, her millet için bir güç simgesidir.
Dolayısıyla bu ay güçlü olacağımız/hissedeceğimiz bir ay. Her anlamda yenilenmelerin, dönüşümlerin olacağını da anlatır. Evde, iş çevresinde ya da arkadaşlıklarımızda yenilenmeler, yeni aşamalara geçişler göreceğiz. Bu yeniliklere yeni bir ev alımı ya da yeni bir işe geçiş de dahildir. Hem de bunlar belki de "en iyisi bu" diyebileceğimiz yenilikler olabilirler. Ve tümü tıpkı bir atın koşuşu gibi hızla gerçekleşeceklerdir.
Diğer yandan Ehwaz, yolculukları da anlatır. Bu defa manevi yolculuktan değil, bavulunuzu toplayıp gideceğiniz yolculuklardan bahsediyorum. Gittiğiniz yerlerde keyifli anların sizi beklediği de kesin.
Mayıs ayında herkesin onay vereceği evlilikler ya da ortaklıklar da yaşanabilir. Gayrimenkul alımlarında olumlu bir destek mevcut. 

Berkana; kelime anlamı olarak yükselme ve güç demektir. Ne var ki açılımımızda ters geldi. Taşı bu yönüyle yorumladığımda Ehwaz'ın geleceğini haber verdiği yenilikleri göremeyebileceğimizi söylüyor. Olanları olumsuz yönleriyle görüp değerlendirmeye meyilli olabiliriz. İnatçı bir yapıya bürünebiliriz. İlişkilerimizde de sıkıntılar çıkması muhtemel. Tüm bunlar yetmezmiş gibi depresif bir ruh haline de bürünebiliriz. 
Yani kendimizi didik ederek bunaltmak, aile içinde sıkıntılar, iş ortamında da gecikmeler ya da iptaller söz konusu ters Berkana'nın mesajlarının içerisinde. Yine de tüm bunlara kapılıp gitmemek elimizde.

Wunjo; Şarap ve sevinç anlamlarına gelir. Fakat bu taş da açılımımızda ters geldi. Ters Wunjo'yu yorumladığımda mayıs ayının genelinden çok da memnun kalınmayacağını görüyorum. İlerlemelerde aksaklıklar yaşanabilir. Bazı konularda motivasyonumuzu kaybedebiliriz, emeklerimizin karşılığını alamadığımızı hissedebiliriz. Yanlış anlaşılmalar ve şanssız durumlar da yaşanabilir.

Açılımı tümüyle değerlendirdiğimde Ehwaz ile birçok güzel şeyin hayatımıza geleceğini fakat gerek depresif halimiz, gerekse de genele hakim negatif enerji nedeniyle bunları göremeyeceğimizi düşünüyorum. Görebilsek bile iyi değerlendiremeyebiliriz ya da o pozitif enerji haline geçmekte zorlanabiliriz.

Negatifte kalmayı seçmeyenlerdenim. Evet, negatif şeyler yaşanabilir, kabul ama bunu uzun bir zaman dilimine yaymak birçok güzel şeyin önünü kapatır. Bu nedenle mayıs ayında kendinizi yukarıda anlattığım hallerden herhangi birinde yakaladığınız her an sahip olduklarınız için şükredin. Derin bir nefes alın, bir ağaca sarılın, bir hayvanı sevin, kendinize sevginizi verin.
Bu deneyimi iyi değerlendirmek varken neden farklı bir şey yaşayalım ki?
Sevgimle ❤

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.