Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı / Pirates of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Karayip Korsanları serisi beşinci filmiyle vizyonda izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Salazar'ın İntikamı'yla bir kere daha beğenilerimize sunulan seri bizi çok şaşırtacak şeyler barındırmıyor olsa da hâlâ kendisini izlettiriyor hâlâ eğlendiriyor.

Bugüne kadar ki her filmiyle sevilerek izlenen Karayip Korsanları bu bölümüyle de gönülleri çeldi gibi. Henry Turner yıllarca süren araştırmaları sonucunda babası Will'i içine düştüğü lanetten nasıl kurtaracağını bulur ve bunun için yola çıkar. Laneti ortadan kaldırabilecek tek şey Poseidon'un üç çatallı mızrağıdır, onun yerini bulabilecek tek kişi ise Jack Sparrow.

Bir başka koldan da ilerleyen filmde güzel mi güzel ve akıllı mı akıllı Carina Smyth ile tanışıyoruz. Carina babasından ona kalan bir defterle yola düşüyor ve defterin ona işaret ettiği yere gitmek için elinden ne gelirse yapıyor. Bu yolda da yolu önce Henry ile sonra da dolayısıyla Jack ile kesişiyor. Bilimle yakından ilgilenen Carina defterdeki bilgileri kanıtladığında babasının hakettiği değeri bulacağına inanır.

Her şey aslında çok yolundayken Jack'in düşmanları bir bir sahneye çıkarlar. Kaptan Barbossa deniz üzerinde kurduğu hakimiyeti kaybetmemek için üç çatallı mızrağı onlardan önce ele geçirmek için çıkar yola, Kaptan Salazar ise Jack'in yaptığı büyük bir hata sonrasında onun peşine düşer. Denizler artık hiçbiri için güvenli değildir. Büyük bir savaş başlayacak, hiç umulmadık sürprizler yaşanacak ve üç çatallı mızrak kaderini yerine getirecektir.

Fantastik her filmde parlayan gözlerim serinin bu beşinci filmi ile de elbette keyifle parıldadı. Son dakikalarda ise hiç beklemediğim bir vuruşla gözlerim dolu dolu oldu. Jack'in biraz geri plana alındığı ve adeta bir yan karakter gibi desteklediği Salazar'ın İntikamı her duygunun dengeli bir şekilde verildiği bir film olmuş kanısındayım. Seriyi sevenlerin keyifle izleyeceği Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı hakkında sizin görüşlerinizi de çok merak ediyorum. 
Haydi yazın konuşalım :) Sevgiler... 

8 yorum:

 1. Seriyi seven biri olarak�� Ben sevdim her zaman ki gibi sürükleyip gitti ah jonny tekrar ne zaman görüşeceğiz? ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de :) Eğlenceliydi de, güzel ilerledi. Herhalde yine birkaç sene sonra izleriz yeni bir bölüm ;)

   Sil
 2. Daha izleyemedim bunu, karakteri çok iyi ve eğlenceli buluyorum johnny depp çok iyi oynuyor kesin izlemek lazım =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serinin filmlerini izlediyseniz hele bence de mutlaka izleyin. Bu bölümü izlemesi çok keyifliydi.

   Sil
 3. Son film olması üzücü :/ Daha izleyemedim aslında galiba biteceğinden dolayı izleyesim yok..Dördüncü film faciaydı umarım bu iyidir..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eyvah eyvah, son film miydi? Bilmiyordum. O zaman gerçekten üzücü ve evet bu iyi. Severek izleyeceksindir.

   Sil
 4. Nette görürsem izlerim mutlaka. Ogullarim da çok seviyor 😊

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.