Devam Ediyoruz... - Hachiko

31 Mayıs'tan bugüne 11 gün geçmiş hala direniş devam ediyor ama sizi anlamayacağız diyenler de inatlarını sürdürüyor. Günlerdir sosyal medyayı hiç takip etmediğim kadar takip ettim ve hiç olmadığım kadar aktif oldum. Ne de olsa haber ulaştırma işi bizlere düşmüştü. Yaşananlar hepimizde çeşitli şoklar, şaşkınlıklar, umut, sevinç, hüzün, çok çeşitli duygular hissettirdi. Bazı markaların aslında ne için, kimin için çalıştıklarını öğrendik. Bazı markaların halka yardım için neler yapabileceğini gördük. İnsanların para için neler yapabileceğini, bu kapasitelerinin ne kadar da büyük olduğunu gördük. Büyük hayal kırıklıklarının yanında büyük umutlar da yaşadım kendi adıma. Bu büyük grubu bir araya getirebilecek, her birine hitap edebilecek bir siyasi oluşumun ortaya çıkmasını dileyerek günlerden sonra yazacağım ilk postuma geçmek istiyorum.

Hachiko; izlemekte çok ama çok geç kaldığım bir film oldu. Günler günler önce paylaşmıştım minik bir Golden'ım olduğunu. Adı "Hera". Bugün itibariyle 4 aylık oldu ve inanılmaz bir gelişim gösteriyor. Eskiden köpeklerden korkan ben şimdi her birine farklı gözlerle bakabiliyorum. Artı parantez gösterilerde köpeklerin yüzüne özellikle gaz sıkan polis memurlarını da Allah'a havale ediyorum.
Film, bir köpeğin Japonya'da ki bir tapınaktan kargoya verilen görüntüsüyle başlıyor. Günlerce seyahat eden köpek sonunda bir tren istasyonunda taşıma arabasından düşüp kafesinin kırılmasıyla yeni sahibiyle tanışıyor. Başlarda kayıp ilanlarıyla sahibi aranan köpeği daha sonra vermeye kıyamıyorlar tabii ki.


Hachi, sahibiyle arasında öyle özel bir bağ kuruyor ki onu her gün tren istasyonuna kadar bırakıp akşam da geliş saatinde istasyonda karşılıyor. Sahibi bir gün gelmiyor çünkü maalesef kalp krizi geçirip ölüyor. Hachi'de bir gün gelir diye umarak her gün aynı yerde onu beklemeye devam ediyor. 
Amaaan film işte diye düşünesi geliyor insanın fakat bu hikaye Japonya'da gerçekten yaşanmış ve gerçek Hachi sahibini tam 10 yıl boyunca, ölene dek, metro istasyonunda beklemiş. Öldükten sonra da Hachiko'nun bronz heykelini hep sahibini beklediği yere koymuşlar.
Onların sevgileri çok çıkarsız, çok doğal. Aynen çocuklarınızın sevgileri gibi. Her şeyleriyle bizlere muhtaçlar ve içlerinde hiçbir kötülük barındırmıyorlar. 
Hachiko'nun gerçek hikayesini buradan okuyabilirsiniz.
Güzel umutlarla dolu bir hafta dilerim.
7 yorum:

 1. Hachiko! Canım benim, duygu yüklü bir filmdi. İzlemeyenler kaçırmasın. Hızımı alamayıp Hachiko'nun ardından Avustralya yapımı olan Red Dog filmine de izlemiştim.
  Bu canlara kıyılır mı? O adamlara oturtup bu filmleri izletmeli..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoook çok haklısın. Red Dog'ı izlememiştim, listeye ekliyorum.

   Sil
 2. İçime işleyen bir film defalarca izleyebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her seferinde çok ağlıyorum o yüzden izlememeye çalıştıklarımdan.

   Sil
 3. Hello I'am Chris !
  I suggest you to publicize your blog by registering on the "directory international blogspot"
  The "directory" is 30 million visits, 199 Country in the World! and more than 22,000 blogs. Come join us, registration is free, we only ask that you follow our blog
  You Have A Wonderful Blog Which I Consider To Be Registered In International Blog Dictionary. You Will Represent Your Country
  Please Visit The Following Link And Comment Your Blog Name
  Blog Url
  Location Of Your Country Operating In Comment Session Which Will Be Added In Your Country List
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  Imperative to follow our blog to validate your registration.Thank you for your understanding
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Happy Blogging
  i followed your blog, please follow back
  Best Regards
  Chris
  ++++++++++++++

  Merhaba bi'şey Chris!
  Sana "dizini uluslararası blogspot" konulu kayıt blogunuza duyurun öneririz
  "Dizin" Dünyada 30 milyon ziyaret, 199 Ülke olduğunu! ve 22.000'i aşkın bloglar. Bize katılın, kayıt ücretsizdir, sadece sen bizim blogu takip That sormak
  Ben Uluslararası Sözlük Blog kayıtlı olması düşünün A Wonderful bloga sahip. Sizin ülkemizi temsil edecek
  Aşağıdaki bağlantıyı ziyaret Ve Nasıl blog Adı Lütfen
  Blog URL
  Sizin Ülke Listesine eklenecektir Your Country İşletim Nasıl Oturum In Of Yer
  Sağ tarafta, "yeşil liste", tüm ülkeleri bulacak ve onları tıklarsanız, bu Ülke bloglar isimlerini bulacaksınız.
  Anlayışınız için registration.Thank sizi doğrulamak için bizim blog takip Emir
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  mutlu Bloglama
  Ben blogunuzu takip geri takip edin
  Saygılarımızla
  Chris
  ++++++++++++++

  YanıtlaSil
 4. çok güzel bir filmdi burada görmek güzel , insana derin bir duygu aşılıyor . o an neyi eksik hissediyorsanız o tamamlanıyor. teşekkürler .

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.